Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Arama Stil
Okunmamış 14-05-2009, 09:50
cagla1980 cagla1980 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

cagla1980 is on a distinguished road
Standart çok kötüyüm

yaklaşık 4 yıldır panik atak hastasıyım ilk teşhis 2005 yılında kondu ama tedaviye hamileliğimden dolayı devam edemedim yaklaşık 1 yıllık bir kaybım oldu sonra ciddi bir atakla acile sonrada psikiyatriye tabiki. ilk cipralex 20sonra lustral 1oo şimdi paxil 20 yaklaşık 2.5 aydır kullanıyorum bu ilacı ya sanki herşey dahada kötüleşti önceden genellikle dışarıda yaşadığım sıkıntıları artık evdede yaşıyorum bacaklarımda hiç derman yok sanki ellerim ayaklarımdan can çıkıyor müthiş bir halsizlik dermansızlık, göz kapaklarımın üzerinde bir ağırlık var tansiyonumu ölçüyorum büyük 12.5-13 lerde bu ilaç tans.yükseltirmi.kendimi bulamıyorum bir türlü herkes iyiye doğru giderken ben dahada geriliyorum paxil değişikliğinide dahiliye doktoru yaptıhenüz psk.gidemedim.Bu ilacı kullananlar yazarsanız çok sevinirim.
Okunmamış 14-05-2009, 15:37
yildiz22 yildiz22 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

yildiz22 is on a distinguished road

o.ilacı.kullanmadım.ama.aynı.sorunları.yaşıyorum.ş uan.tedavi.görüyorum.bende.çok.geçmiş.olsun
Okunmamış 14-05-2009, 17:58
cagla1980 cagla1980 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

cagla1980 is on a distinguished road

Biraz sende yaşadıklarından bahsedermisin kaç yıldır kullanıyorsun ilaç
Okunmamış 14-05-2009, 20:21
stratus026 stratus026 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

stratus026 is on a distinguished road

ben daha önce 2 sefer uzun süreli yani 1-1,5 yıl kadar cipralex kullandım.
ozaman iyi gelmişti ama şimdi pa tekrar gelince bicak ilac denedim aynen dediginiz gibi
daha kötü oluyorum. lustral hic ise yaramadı 2 ay ictim bi degişiklik olmadı.
sonra doktor paxil yazdı. o pa'ya iyi geldi ama beni cok daha telaslı ve stresli bi hale soktu.
gece yatakta titretiyordu. sabah uyanınca dişlerim kenetlenmiş gibi oluyordu.
kahvaltı yaparken cenem acıyordu resmen gece öyle sıkmısımki ilac yüzünden.
bende anlattım doktora bıraktım paxili. rahatlamak icin xanax verdi sonra.
xanax ilk etapta iyi geliyordu şimdi 2 tane icsem bile hic etkisi olmuyor.
herkes xanaxın bagımlılık yaptıgını söylüyor. ben 3 ay kullandım etki etmedi.
birden bıraktım hicbisey olmadı. bende işe yaramadı yani.
bu hastalık cok kötü. belki de organik rahatsızlıgı olanlar biz kadar cekmiyordur.
ruhum bunalıyor. kendim konu actım zaten.
bugün bende doktora gittim ekg.de acayip bişiler cıktı.
huzursuzlugum diz boyu. Allah'ım sen sıhhat ver hepimize. of offf
Okunmamış 16-02-2010, 22:52
gureloglu gureloglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

gureloglu is on a distinguished road

merhaba arkadaslar ben 24 yasındayım allah hepımıze sıfa versın arkadaslar bende 3 yıldır panık atak hastasıyım tedavı gormedım sımdıye kadar ama taki..panık halınde ellerım ayaklarım uyustugunda basım dondugunde tansıyonumu rast gele olcene kadar bırde baktım tansıyon 17/9 olmus hemen dr.acıle gıttım basım donuyordu boyun kısmında agrı hıssetmıs olabılırım ama basım agrımıyordu fazla dr.gıttım acıledekı dr.dedı bu yasta bu tansıyon ne dedi tansıyon hastası olup tansıyon krıze gecıyorum sandım dr panıktendır dedı dil altı verıp diazem yaptı ve gectı hastenede 13/8 e dustu ama ewe gelıp olctugumde 16/8 dı sasırdım kaldım ertesı gun kardıyolojıye gıttım holter takıldı ve ılk 2 saat olcumunde 15/10 cıktı ondan sonra sı 14/9 du dr.15/10 10 olanı kafaya taktı bır keresındede 16/11 cıkmıstı dr.suphelı tansıyonum dedı ve benı pıskıatrıye gonderdı bende dedım dr.kendısıde prof.dr. dedım kı dr.bey bu yasadıgım panık atak krızımı tansıyon krızımı dr.dedi supheli pıskıatrıye gıttıgımde anllatım panık atak dedı ben dedım 17/9 oldu dua et 25 cıkmadı dedı tansıyon 25 kadar panık atak esnasında cıkabılır dedı ama dedım panık olmasam ıle oan olctugumde 13/9 14/9 13/8 ama sabahları olctugumde 11/7 cıkıyor dedım dedı o ankı sıkıntıdan dır dedı kardıyolojı suphelı dedı tedavı gor ondan sonra bakalım dedı valla bende tansıyon hastası olmaktan korkuyorum ınsaaalah panıktendır cunku 17 lerı panık anında gorusyorum basına boole bır sey gelen arkadas varsa cevap yazsın ama bırde benı kuskulandıran tansıyon 17 cıktıgı ıcınmı vucut panık anındakılerı bıze yoksa panık ataktanmı gercekten cıkıyor anlamadım basım agrıyor ensem agrıyor tansıyon bır olcuyorum 14/9 dr.dıyor bu tansıyon deıl bas agrısı yapmaz dıyor anlamadım arkadaslar bende suan bıle basım donuyor hafıften bakım olceyım kac cıkıcak olcerken okadar sıkıntı yapmama ragmen bas agrıma ragmen tansıyon 124/82 12/8 en ıdael tansıyonlardan bır tanesı tabı cıhaz dogru olctuse ama bır daha olcmeye tabıkıde korkuyorum yuksek cıkıcak dıye nasıl oluyor anlamadım..pıskıatrı dr. tanıdıgım komsum oluyor gecen konusurken yakubum bu hastalık zordur anlıyorum dedı fıtık ve apantis deıl kı bıcak atıp alalım gecsın dedı kalp hastası bıle olunsa dedı amelıyattan 3 ay sonra ayaktasın dedı ama bu hastalıkta tedavı suresı uzun suruyor dedı arkadaslar ne yapıcaagımı bılemıyorum cenabı hak sıfa versın arkadaslar

Konu gureloglu tarafından (17-02-2010 Saat 00:19 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 16-02-2010, 23:19
sinan61 sinan61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

sinan61 is on a distinguished road

benim 16 10 a kadar çıkıyordu ve süreklide 15 9 da sabit kalıyordu 2-3 hafta böyle kaldı tansiyon problemi var dediler beloc zok 50 mg verdiler içmedim 2-3 hafta dinlendirdim vucudumu sağlıklı beslendim çok fazla stres yapmamaya baktım tansiyonumu 12 8 de sabitledim 11 7 12 8 çıkıyor panik anında tansiyon çıkar çok normal bişe yada düşer panik anında 4 2 e kadar düşenler biliyorum ben panik anında ve stres altındayken tansiyonun çıkması normal siz yinede tekrardan yaptırın muayene ekg filan çekip tansiyon ölçtürün 1 hafta boyunca yada siz ölçün ben daha 20 yaşındayım düşünün tansiyon ilacı verdiler yogun anksiyete yaşadıgınızdada tansiyon çıkabilir bide hiç stresli değilken mutluyken ölçmeyi deneyin ayrıca tam ölçüceğiniz sırada aklınızı başka yere verin başka bişeler düşünün
Okunmamış 17-02-2010, 00:22
gureloglu gureloglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

gureloglu is on a distinguished road
Standart sss

ewet yaslasrımız yaklasık aynı sınan kardes aynen benım de ole ama stres yapmamak mumkun deıl tansıyon da kalıcı problem bılıyorsun buda ınsanı oldukta urpertıyor ve bende bır artı daha var sankı hıc gecmıcekmıs gıbı gelıyor hep olumsuz yani..bılmıyorum sende ole oluyormu msn adresım gurelyakup@hotmail.com ekle buradanda konusuruz daha ıyı motıve oluruz ekg yaptırdım kan tahlıllerı yaptırdım kosu bantına cıktım hersey temız cıktı holter takılınca kalbımde carpıntıya ve tansıyon 15/10 raslandı bana da beloc 50 verdı dr 4 gun ıctım sonra kestım kullanmadım bende senın yasındayken panık ataga yakalandım gercekten zor bır rahatsılık allah yardımcımız olsun ve sıfa versın

Konu gureloglu tarafından (17-02-2010 Saat 00:31 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 17-02-2010, 00:39
Hazan Hazan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Hazan is an unknown quantity at this point

Ben yüksek çıkacak korkusu ile 22/11 i gördüm tansiyonumda. ne kadar mantıksız ve saçma, ya yüksek çıkarsa heyecanı yani. ve dolayısı ile de tansiyon fobisi oluştu. dijitali uzaktan görsem nabzım yükselmekte....nasıl bir illettir bu pa, mantıksız olduğunu bildiğim halde tansiyonum YA YÜKSEK ÇIKARSA KORKUSU ile heyecanlanarak tansiyonumu çıkarıyorum. bunu hiç kimse anlayamaz.. ancak bu heyecanı yaşayan bilir.
Okunmamış 08-10-2013, 17:51
tasarup02 tasarup02 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

tasarup02 is on a distinguished road

Merhaba arkadaşlar
Okunmamış 08-10-2013, 18:04
tasarup02 tasarup02 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

tasarup02 is on a distinguished road

Arkadaşlar biri yardim etsin kafayı yemek uzereyim. Az önce olctum tansiyon 18/11. 26 yaşındayım. Çok korkuyorum yapım gereği hastalık hastası bir insanım. Tansiyon hastası miyim diye dusunmekten kafa yemem.. panik atak mi bilmiyorum ama panik bozukluk dedi dr. Ve su lanet tansiyonun dilim damağımızda kuruyor o derece korkuyorum. Ben 1 buçuk senedir bu haldeyiz. Ne hayatın tadı kaldı ne bir şey. Etrafimdakileride mutsuz ediyorum. Her an nabzimi dinliyorum kalbimi dinliyorum aha sonumuzu geldi bu kez düşüncesi var hep çok yoğun kaygı ve korkuların var bir türlü gecmiyor. Bundan bir buçuk sene evvel aniden nefes alamadım ve başladım etrafa koşmaya neysr acile gittim tabi bugüne kadar tansiyon diye bir şey bilmiyorum bile.ama o halim kesin panik atakti. Tabi dr ve hemsirelere kosunca baya bir korku sardı beni. Tansiyona 22/12 dediler . Neyse düşürdüler dr sigaradan dedi

Seçenekler Arama
Stil