Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Arama Stil
Okunmamış 12-05-2012, 21:51
stigma4885 stigma4885 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

stigma4885 is on a distinguished road
Standart arkadaşlar lütfen yardım edin...

arkadaşlar bana teşhis konulamadı son çarem burası bende 2 yıl önce başlayan ara ara iyileşen bir çok belirti var. bunlar sizce panik atak mı?

Başlangıç: Polis okulu
Başlangıç belirtilerini tam olarak hatırlayamıyorum, ama o dönemde doktorların sebebini bulamadıkları şu belirtiler vardı. Bu belirtiler sanki otururken daha çok oluyordu. Bir tek uyurken rahattım.

1) Vücudumda karıncalanmalar, yanmalar, acıma , elektriklenme (sanki yüzümün solu aşağı düşecek gibi acıma, elektriklenme)
2) Oturduğum yerde ateş basması (sanki havale geçirme gibi), fenalaşma(ellerim ve kollarım dökülüyor gibi oluyordu, halsizlik vardı)
3) Vücudumun çeşitli yerlerinde acımalar, ayaklarımda özellikle iki ayak tabanında bir rahatsızlık hissi ( bu daha sonra giderek arttı, dizden aşağısı bir kriz gibi ayaklarımda kaval kemiklerimde şiddetli ağrılar yaptı)
4) Eklemlerde ve kemiklerimde yaygın ağrı(özellikle iki kaval kemiği vuran ağrı) .
5) Okulun bitimine doğru, İğneleme gibi vücudumun her yerinde olan iğne batması gibi acıma hissi ortaya çıktı, bu aylarca sürüyordu.
6) Ayaklarda yoğun terleme.

Okuldan sonra: Geçen 2 yılda biraz rahattım veya ara ara o belirtiler olmasa daha rahattım.
Bu belirtiler zaten azalmıştı ve çoğu bitmişti. okul bitiminden sonra iki yıllık süre zarfında sadece iki belirti arada geri geldi ve beni bırakmadı.
1) İki ayak tabanına gelen o rahatsızlık hissi.
2) İğneleme, vücudumun her yerinde olan iğne batması gibi acıma hissi, bu aylarca sürüyordu.

Son 2 Aydır olan belirtiler: Stres altında panik atak gibi başladı. Ateş basması gibi başladı.
1) Ayaklarımda, ellerimde çok yoğun olmayan istemsiz kasılmalar oldu.
2) Sol tarafımda, sol bacağımda sanki güçsüzlük oluştu, mesela arabanın debrajına basarken sol ayağım titriyordu. Bu bir gün sürdü.
3) Ayak tabanlarındaki o rahatsızlık hissi geri geldi.
4) Çenemde, avuç içlerinde ve ayaklarda karıncalanma, vücudumun çeşitli yerlerinde yanma gibi ağrı(noktasal ağrılar),sanki böcek dolaşıyormuş hissi…
5) Bu belirtiler şimdi kendini vücudumda yoğun yanma belirtilerine bıraktı. Kuru bir yanma sağ bacağımda başlıyor, sonra sol bacağa, sonra kollara geliyor. çok rahatsız ediyor. Ve hala kollarımda yanma hissi devam ediyor…
6) Şiddetli olmayan, kısa süren uyuşmalar. Bazen dizlerimde, bazen parmaklarımda vb.

o zaman sayısız dahiliye doktoruna gittim aklınıza gelecek bütün testleri yaptırdım sürüyle kan testi, akciğer filmi,mideden oluyor diye endoskobi ve geçen 2 yıl içerisinde heralde 30a yakın doktora gitmişimdir. bende biraz hastalık hastalığı var gibi o zaman eklem ağrılarımdan dolayı kan kanseriyim dedim sürekli onu araştırdım internette hastalarla konuştum onların yaptırdıgı tüm testleri yaptırdım. midem ağrıdı mide kanseriyim dedim endoskobi yaptırdım. belirtiler geçmeyince özelde bir daha yaptırmak istedim ama sonra kısmet olmadı. geçen sene kaşıntı gibi iğnleme gibi o his ve gece terlemesi yüzünden lenfomayım dedim kulak arkasındaki basit bir lenf bezi yüzünden yine aylarca onu araştırdım yine internette hastalarla konuştum ettim. ondanda bişi olmadı şimdi son 2 aydır yaşadığım belirtilerin ve 2 yıldır yaşadıklarımın nöroloji ilgilendirdiğini okudum. ve yaşadıgım belirtiler ms hastalığınkine çok benziyor. ve bendeniz boş durur mu yine o hastalarla konuştum bilgi almak için. ve 4 noroloji doktorunma gittim.. nöroloji doktorunun kendi muanesi, bir çok kan testi, emg,eeg,işitsel öğeler testi ve ilaçsız beyin emarı çektirdim yetmedi ilaçlı beyin ve boyun emarı çektirdim. boynumda fıtıklar çıktı sadece. kimi doktor bunlar yapar diyor kimisi yapmaz diyor. 2 yıl önceki dahiliye doktorum bana fibromiyalji dedi bazıları anksite bozukluğu dedi,bazıları boyun fıtığı diyor. ama bendeki bu belirtiler geçmiyor bu yanma hissi beni mahvetti. bazan kollarımda bazan bacaklarımda, yüzümde beni delirtiyorlar. şimdi yine başka bir norologa gitcem en azından bir ilaç versin. şimdi birde ms hastlagında emarda hemen görülmeyebiliyormuş bir kaç hasta öyle dedi bana yıllar sonra görülebiliyormuş o yuzden kafam hala karışık hala ms olmadıgıma inanamıyorum.vücudumda yolunda gitmeyen birşey var ama ne bilmiyorum. sizce benim sorunum nedir? bende gerçekten birşeyler var bu belirtiler mi beni hastalık hastası yaptı yoksa psikolj oldugu için mi öyle
Okunmamış 12-05-2012, 22:12
bypanıc bypanıc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

bypanıc is on a distinguished road

normaLSİN KARDEŞ Allah şifa versin
Okunmamış 12-05-2012, 22:24
Buseee Buseee isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Buseee is on a distinguished road

Anksiyete ve fibromiyalji çok benzer bunları ayırmak için şikayetin ortaya nasıl çıktıgı önemli panik yaptıgınız oluyor mu, panikle artıyor mu, stresli bir hayatınız var mı, yoksa daha mı farklı
Okunmamış 12-05-2012, 22:25
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

normalsin derkenn anlamadım panik atak değilim hastalığım mı var yani
Okunmamış 12-05-2012, 22:27
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

polis okulunda stress altında çıktı,onun öncesinde elemelerde de çok stress yaşadım.. aslında her zmana olmuyor ama 3 ay önce yine kaygı türü bir stress yaşadım ondan sonra başladı, ama bazan hiç birşey yokkende iğne batması hissii oluyordu. stress var muhakkak ama bu kadar etkili olur mu ki
Okunmamış 12-05-2012, 22:35
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Ohoo sen ne diyosun anksiyete yüzünden ben felçliyim deyip idrarını kaçıran var senin yaşadıklarinı da yaşayan var istersen panik atak ve anksiyete de yaşanılanları araştır yaşadıklarınla uyuştugunu göreceksin
Okunmamış 12-05-2012, 22:40
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

hadi ya o kadar etkili mi bu bilmiyordum ama benim cidden canım yanıyor bu yanmalarda dolayı ama ne şeker var ne b12 eksikliği ne alkol bağımlılııgı emarlarda temiz bilemiyorum kafam karışıyor
Okunmamış 12-05-2012, 22:48
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Boşuna kafanız karışmasın herseyi yaptırmışsınız o kadar doktor görmüş biri bile bulamamış mı yani demek ki birşeyiniz yok psikiyatriye gitmeyi deneyin bir de
Okunmamış 12-05-2012, 22:50
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

ama işte haklısınız ama belirtiler mse çok benziyor birde ileriki dönemlerde çıkabiliyormuş ondan kafam karıştı
Okunmamış 12-05-2012, 22:57
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

benim beyin mrı çektirmeme neden olan şey ms oldugumu sanmamdı her dakika aglıyordum hayatım bitti diye o kadar inanmıştım ki ayaklarım tutmuyordu ateş saçıyorlardi arkadaşlarımla bile vedalaşmıştım belirtiler benziyor ama öyle degiliz siz hic kasılıp kaliyor musunuz bir süre hareket edememe ataklarınız geliyor mu hayır doktorum bana ms olsa çok küçük plakların görülecegini söyledi başlangıç bile olsa sonuçlarda herhangi bir bulgu verirmiş

Seçenekler Arama
Stil