Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Arama Stil
Okunmamış 18-05-2012, 11:08
bu da geçer ya hu bu da geçer ya hu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

bu da geçer ya hu is on a distinguished road
Question Nasıl bir çocukluk dönemi geçirdiniz...?

Arkadaşlar burada çocukluk dönemimizi paylaşalım mı ne dersiniz..
Mutlu, mutsuz, huzurlu, huzursuz vs.
Belki ortak bir payda bulabiliriz bu hastalığa giden..
Okunmamış 18-05-2012, 11:18
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Çocukluk dönemi ya da genlerimizle taşınan bir neden olmalı diye düşünüyorum sevgili arzu.
Okunmamış 18-05-2012, 12:52
_AY_ _AY_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

_AY_ is on a distinguished road

Bu günlerde bir kitaba başladım "Çocuk Terbiyesinde Doğru Bilinen Yanlışlar" isminde pedagog Adem Güneş'in. Çok ilginç bilgiler var. Anne karnında çocuğun kişiliğinin annenin yaşamına göre şekillendiğini yazıyor. Anne mutlu, huzurlu vs ise öyle. Gergin, huzursuz, çegingen vs ise öyle...
Bir deneyden bahsetmiş paylaşayım inşaAllah; Adem Güneş'in dilinden embriyo psikolojisi, "bir sömürge ülkesi olan kongo’da batılı beyaz adam, siyah insanın isyanına maruz kalmamak ve kongo’yu daha iyi sömürmek için yeni yöntemler arayışı içindeydi. köleleştirdiği halk istediği noktada değildi. her zaman sadık olmuyor ve ilk fırsatta efendilerine ihanet ediyorlardı. bu köleler köle gibi değil, normal bir insan gibi hareket ediyor, hakaret edilip, dayak yediklerinde ve canları yandığında isyan ediyor aynı zamanda eş ve çocuklarına bağlılıklarından vazgeçmiyorlardı. bunların genlerinde kölelik yoktu. bir köle efendisini en üstün bilmeli ve hiçbir şeyi ona denk tutmamalıydı. işkence görse de efendisine isyan etmemeliydi. kendisi hiçbir konuda karar vermemeli ve her adımını efendisinin isteğine bağlı atlamalı, pısırıklığı genel karakteri bilmeliydi. köle dediğin genlerine kadar işlemiş bir kölelik ruhuna sahip olmalıydı.beyaz adam işte bu düşüncelerle yeni bir köle ırk yaratma sürecini başlattı. ve deneylerini kongo’lu anneler üzerinde denemeye karar verdi.
kongo’da hamile kadınlar birer birer bulundu ve üç aylık, beş aylık, dokuz aylık anne adayları zorla bir meydana getirildiler. bu anne adaylarından dokuz aylık hamile bir kadın seçildi. masum anne adayı yere kadar gerilerek mancınık haline getirilmiş bir ağaca bağlandı. yüzlerce siyah anne adaylarının gözleri önünde bu annenin bağlı olduğu ağacın ipi kesildi. doğumuna birkaç gün kalmış hamile kadın, çocuğuyla birlikte havada parçalandı. bu dehşet sahnesini korkuyla izleyen anne adayları çığlık çığlığa kaçmaya çalışsalar da acımasız beyaz adamın elinden kurtulamadılar. dehşet ve korku bir kere zihinlerine kazınmıştı ve haftalarca bunu üzerlerinden atamadılar. beyaz adamı nerede görseler büyük bir korkuya kapılıyor ve kendilerine bulaşmasınlar diye büyük bir hürmet gösteriyorlardı. işte böylece anne karnındaki çocukların ruhları, korkuyla karışık saygı duygusuyla şekillenmeye başladı.olay burada bitmedi.
bir sonraki ay yine aynı meydana getirilen hamile kadınlar arasından biri seçilip mancınıkla havaya fırlatıldı. siyah anne adayları her ay içlerinden seçilen birin ya hava da ya da yere düşerek parçalanışın zorla izlediler. anneler ve karınlarındaki bebekler bu korku travmasını sürekli yaşamak zorunda kaldı. annenin korku nöbeti ile gelişen bebek dünyaya geldiğinde normal bebekler gibi olamadılar.
bebekler korku sinmiş ruhlarıyla dünyaya geldiler ve efendilerine ölümüne sadık kaldılar.

işte sadık köleler böyle oluşturuldu.beyaz adam’ın bu vahşeti bilim dünyasına embriyo psikolojisi olarak geçti."

Yani acaba çocukluk değil de daha öncesinden mi gelişiyor bu hastalığın temelleri?
Okunmamış 18-05-2012, 12:57
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Sevgili ay tedaviden çok kafama takılan bu nokta benim. Neden? Neden biz? Mutlaka akla mantığa uyan bir yanıtı olmalı.
Yararlı paylaşımınız için teşekkürler...
Okunmamış 18-05-2012, 13:05
_AY_ _AY_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

_AY_ is on a distinguished road

Ben teşekkür ederim...

Muhakkak bebeklik ve çocukluk da etkilidir ancak daha öncesi de olmalı sanki. Ben çok sakin ve çekingen bir çocuktum, neredeyse hiç konuşmazdım, 2-3 yaşımdaki hallerimi hatırlıyorum, o dönemde kafamdan geçen bir çok şeyi de hatırlıyorum... Ailedeki sıkıntı, stres, üzünt kimse anlatmasa da farkındaydım hep...
Okunmamış 18-05-2012, 17:21
panikcan panikcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

panikcan is on a distinguished road

kavgaların içinde büyüdüm. sonunda 16 yaşndaydm ben boşandılar.. sevinemedm ki ekonomk sıkıntılar iyiden iyiye arttı. şehir dışında okurken iyice kötü oldm okul btti atanamadm ve bu haldeym.. çocukluk önemli
Okunmamış 18-05-2012, 19:09
nisagül nisagül isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

nisagül is on a distinguished road

kinci,affedici olmayan,merhamet duyguları az olan,negatif insanları dinlemekten sıkılıp pozitif insanlara yönelen sadece kendi menfaatlerini düşünen,bencil insanlar asla ama asla psikolojik rahatsızlıklara yakalanmazlar.ben doktorumun dedigi düşünceye katılıyor.kesinlikle vucut kimyamızla alakalı oldugunu düşünüyorum.
Okunmamış 18-05-2012, 19:15
nisagül nisagül isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

nisagül is on a distinguished road

birde aklıma babaannem geliyor.üç tane evladını kaybetmiş okdar çileler çekmiş,o kda racılar yasamıski ama babaannem 84 yasına kadar nezle haricinde hiçbir rahatsızllık yasamamış.çünkü çokkk kinci bir insandı rahmetli,,,demekki kinciligin yararları olabiliyormus
Okunmamış 19-05-2012, 12:57
jeliybon jeliybon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

jeliybon is on a distinguished road

annem babam ayrıydı,ananemle kalıyoduk her istediğim yapılıyodu tek cocugum,arkadaslar tarafında hep dıslanırdım fobiktim annem de obsesif.genlerden %30 gecıo zaten.ben de kinciyim ama cok merhametliyim
Okunmamış 21-05-2012, 23:08
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Kafasında herşeye nedenler arayan, herşeyi bir neden-sonuç ilgisine bağlamaya çalışan bir çocuktum. Bu hastalıkla mücadelem başlayana kadar da öyleydim. Haksızlığa tahammülü olmayan rutin hayatı sevmeyen. Dini konularda dahi hep soran sorgulayan zor güvenen. Aşırı korumacı bir annem vardı. Çocukluğumda bazı sağlık problemleri geçirmişim. Yutma güçlüğü ve kabızlık gibi. Hatırlayabildiğim dönemde en çok rahatsız olduğum konu ise düğün gibi kalabalık ortamlara giremeyişimdi. İyi güzel gittiğimiz düğünde birden içime bir sıkıntı otururdu. Nefesim yetmez midemde gaz sıkıştırırdı. Çocuktum meramımı anlatamazdım da.
Kimbilir belki pa nın zeminidir o günler.
Ben genetik olarak ve yetiştirilme dönemimizde yapılan yanlışlar dolayısıyla pa ya yakalandığımızı düşünüyorum. Umarım bir gün nedeni bulunur ve insanlar kendini koruyabilir böylece. Zira düşmanıma bile dileyemeyeceğim kadar beter bu dert. Yine de Allah beterinden korusun tabi...

Seçenekler Arama
Stil