Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Arama Stil
Okunmamış 03-07-2012, 19:52
Hazan Hazan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Hazan is an unknown quantity at this point

Bir ara prozax içinde kötü şeyler söylenmişti.... ilaç sektörü rant peşinde karalama kampanyasıda olabilir ilacı...
Okunmamış 03-07-2012, 19:59
ümit
Ziyaretçi

hazan abla p.a ve depresyonla alakası olmayan ama paxxil kullanan insanlar tanıyorum ben nedenini burada yazmayım zaten recetede yazıyor
Okunmamış 03-07-2012, 20:13
Hazan Hazan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Hazan is an unknown quantity at this point

Alıntı:
ümit´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
hazan abla p.a ve depresyonla alakası olmayan ama paxxil kullanan insanlar tanıyorum ben nedenini burada yazmayım zaten recetede yazıyor
Biliyorum, Yeşil reçete ilaç niyetine kullanıyorlar ama onlar biz'lerin bir adet almaya korktuğumuz antidepresanları 5/10 adet almaktalar. onların yüzünden de kötüye kullanım olur diye dr lar hastaları rahatlatan yeşil reçeteli ilaçları kısıyorlar.
Okunmamış 03-07-2012, 20:57
dilek07 dilek07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

dilek07 is on a distinguished road

Alıntı:
ajiba´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
dilek sende durup durup lınkı atıyorsun
ikinci koyduğum aynısı değil. Biri Milliyet biri Hürriyet'in haberi.
Okunmamış 03-07-2012, 21:13
ümit
Ziyaretçi

ikisinide okudum biri anya diyor biri konya adamlar şakasına boni bon deselermiş yıllarca çocuklara çikolatalı draje yerine hap verdi bu serseriler derlerdi bütün problem reklamda çakallara para yedirmemişler o belli şike yapmışlar
Okunmamış 03-07-2012, 21:15
senol senol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

senol is on a distinguished road

arkadaşlar sulpir ve paxili aynı anda kullanan varmı lütfen yazsın
Okunmamış 03-07-2012, 21:46
Can Can isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Can is on a distinguished road

Alıntı:
dilek07´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Dilek,

O haberi ben de okudum.

Şöyle bir gerçeği unutmamak gerek:

Ben bunu bu forumdaki yazılarımın 3-4'ünde söylemiştim.

İlaç sektörünün dünyada EN ÇOK para kazandığı sıkıntılar:

Kolesterol, Diyabet, Kalp, Kanser ve tabii ki Psikolojik rahatsızlıklardır.

Çünkü bu rahatsızlıklar için alınan ilaçların %85'i (evet evet, %85'i) kanser haricinde aslında olası sıkıntıları engellemek ya da yaşanan bazı belirtileri hafifletmek için alınır.

Dünyada hastalık engellemek için ya da belirti hafifletmek için alınan ve arkadaşların da belirttiği gibi, birçoğu gereksiz derecede yüksek dozda alınan ilaçlar, ilaç şirketlerini inanılmaz derecede zengin etmekle kalmayıp, ayrıca kendilerini ciddi bir rekabet ortamına sürüklemektedir.

Bu rekabet bazı zamanlarda ciddi "it dalaşı" noktalarına gelmektedir.

Çünkü, devamlı kazanılan yüzmilyarlarca dolardan bahsediyoruz.

Bu paralar dünyadaki tüm yoksulların yüzlerini güldürebilecek kadar çılgınca bir meblağdır.

Mesela Paxil'i (Paroxetin HCL etken maddesi yani) sen, ben ve Hazan Hanım dahil, dünyadaki onmilyonlarca kişi kullandı ve kullanıyor.

Bazıları bir kaç ay, bazıları yıllarca...

Ölümcül olabilecek yan etkiler, ilaç alındığı andan itibaren etkilerini göstermeye başlar.

Paxil'in prospektüsünde yaşanan HER yan etkinin belirtilmediği ve hatta belirtilenlerin varlığına rağmen RÜŞVET karşılığında doktorların reçetelerine yazdırmalarının istendiğinden bahsediliyor.

Bu farklı bir durum. Bu ilaç şirketlerinin aslında kendi aralarındaki bir onmilyarlarca dolarlık "it dalaşı"...

Aynı şey, kolesterol ilaçları olan Lipitor ve Crestor için de yaşanmıştı zamanında.

Ani ölüm, alakasız kalp krizleri, garip hastalıklara yol açmak vs., birçok ilacın 10-15 yıllık testlerden sonra piyasaya çıkmasını gözönünde bulundurursak, 10.000-100.000'de bir ihtimal aralığındadır.

Unutmamak gerekir ki, Paxil, dünyanın en çok kullanılan, en kuvvetli ve bunlara rağmen en düşük yan etki gücüne sahip SSRI Anti-depresanı olarak bilinir.

GlaxoSmithKline (GsK), şu an sadece kendi aç gözlülüğünün ve rekabet savaşının acısını çekmektedir.

Yoksa Paxil alan insanların ani ölümlere ya da korkunç yan etkilere maruz kalacağı gibi bir gerçeğin saklanması diye bir durum söz konusu değildir.

Paxil'in etken maddesi dünyaya sanırım 1990'larda girdi.

Onmilyonlarca insanın da kullandığını düşünürsek, Paxil yüzünden bu zaman içinde 1000 insanın bile ölmesi ya da amansız hastalıklara yakalanması, saklanamazdı.

Örnek vermek isterim ki dünyanın genç yaştaki (-18) insanlara bile kullandırılabilme potansiyeli olan tek SSRI Anti-depresanı olarak bilinen Faverin (Abbott - Solvay) (Fluvoksamine Maleat) hakkında, ilaç çıktığı andan itibaren, uydurma ani intihar haberlerine girişilmişti ve bu aç kurtların malikanelerinde yaşamayan Solvay Laboratuarları şaşırtıcı bir şekilde açtığı karşı davaların hepsini kazanmış ve milyarlarca dolar tazminat almıştı.

Kısacası,

Bu haberler, ticaret ve ilaç dünyasını ilgilendiren haberlerdir.

Paxil, kötü yan etkilerini hemen gösterir ve dayanılmaz hale gelirse kesilir ve başka bir ilaca başvurulur; ya da ilaç etkisizse değiştirilir.

Ama ilaç etkisiz olduğu halde ya da yan etkileri çok sert olduğu halde doktorlar aldıkları RÜŞVET yüzünden bu ilacı yazmakta diretiyorlarsa, işte o zaman bu hasta için tehlikeli olur.

Bu durum söz konusu olmadıkça (hatta olsa bile),

Naçizane fikrim, yan etkileri dayanılmaz olmadıkça alınan ilaç tedavisine devam etmek, yan etkileri 3-4 hafta sonunda azalmıyorsa, ilacı doktor ne derse desin kesmek, doktor diretiyorsa başka bir doktor bulmaktır. Sonuçta her bünyeye uygun ve her bünyeyi daha hızlı iyileştiren bir SSRI Anti-Depresan vardır.

Korkmayınız, endişelenmeyiniz.

Sevgilerimle.

Bu çerçevede,

Yukarıdaki yazıyı yazan kişi olarak, bu forumda yazdıklarımdan dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyim.

Ayrıca yazdıklarımın şahsımdan izinsiz olarak herhangi bir şekilde kullanılması, 5846 Sayılı Kanun ve ilgili diğer kanunlar Hükümlerince cezai ve hukuki yaptırımlara maruz kalacaktır.

Saygılarımla.
Okunmamış 03-07-2012, 22:49
dilek07 dilek07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

dilek07 is on a distinguished road

Alıntı:
Can´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Dilek,

O haberi ben de okudum.

Şöyle bir gerçeği unutmamak gerek:

Ben bunu bu forumdaki yazılarımın 3-4'ünde söylemiştim.

İlaç sektörünün dünyada EN ÇOK para kazandığı sıkıntılar:

Kolesterol, Diyabet, Kalp, Kanser ve tabii ki Psikolojik rahatsızlıklardır.

Çünkü bu rahatsızlıklar için alınan ilaçların %85'i (evet evet, %85'i) kanser haricinde aslında olası sıkıntıları engellemek ya da yaşanan bazı belirtileri hafifletmek için alınır.

Dünyada hastalık engellemek için ya da belirti hafifletmek için alınan ve arkadaşların da belirttiği gibi, birçoğu gereksiz derecede yüksek dozda alınan ilaçlar, ilaç şirketlerini inanılmaz derecede zengin etmekle kalmayıp, ayrıca kendilerini ciddi bir rekabet ortamına sürüklemektedir.

Bu rekabet bazı zamanlarda ciddi "it dalaşı" noktalarına gelmektedir.

Çünkü, devamlı kazanılan yüzmilyarlarca dolardan bahsediyoruz.

Bu paralar dünyadaki tüm yoksulların yüzlerini güldürebilecek kadar çılgınca bir meblağdır.

Mesela Paxil'i (Paroxetin HCL etken maddesi yani) sen, ben ve Hazan Hanım dahil, dünyadaki onmilyonlarca kişi kullandı ve kullanıyor.

Bazıları bir kaç ay, bazıları yıllarca...

Ölümcül olabilecek yan etkiler, ilaç alındığı andan itibaren etkilerini göstermeye başlar.

Paxil'in prospektüsünde yaşanan HER yan etkinin belirtilmediği ve hatta belirtilenlerin varlığına rağmen RÜŞVET karşılığında doktorların reçetelerine yazdırmalarının istendiğinden bahsediliyor.

Bu farklı bir durum. Bu ilaç şirketlerinin aslında kendi aralarındaki bir onmilyarlarca dolarlık "it dalaşı"...

Aynı şey, kolesterol ilaçları olan Lipitor ve Crestor için de yaşanmıştı zamanında.

Ani ölüm, alakasız kalp krizleri, garip hastalıklara yol açmak vs., birçok ilacın 10-15 yıllık testlerden sonra piyasaya çıkmasını gözönünde bulundurursak, 10.000-100.000'de bir ihtimal aralığındadır.

Unutmamak gerekir ki, Paxil, dünyanın en çok kullanılan, en kuvvetli ve bunlara rağmen en düşük yan etki gücüne sahip SSRI Anti-depresanı olarak bilinir.

GlaxoSmithKline (GsK), şu an sadece kendi aç gözlülüğünün ve rekabet savaşının acısını çekmektedir.

Yoksa Paxil alan insanların ani ölümlere ya da korkunç yan etkilere maruz kalacağı gibi bir gerçeğin saklanması diye bir durum söz konusu değildir.

Paxil'in etken maddesi dünyaya sanırım 1990'larda girdi.

Onmilyonlarca insanın da kullandığını düşünürsek, Paxil yüzünden bu zaman içinde 1000 insanın bile ölmesi ya da amansız hastalıklara yakalanması, saklanamazdı.

Örnek vermek isterim ki dünyanın genç yaştaki (-18) insanlara bile kullandırılabilme potansiyeli olan tek SSRI Anti-depresanı olarak bilinen Faverin (Abbott - Solvay) (Fluvoksamine Maleat) hakkında, ilaç çıktığı andan itibaren, uydurma ani intihar haberlerine girişilmişti ve bu aç kurtların malikanelerinde yaşamayan Solvay Laboratuarları şaşırtıcı bir şekilde açtığı karşı davaların hepsini kazanmış ve milyarlarca dolar tazminat almıştı.

Kısacası,

Bu haberler, ticaret ve ilaç dünyasını ilgilendiren haberlerdir.

Paxil, kötü yan etkilerini hemen gösterir ve dayanılmaz hale gelirse kesilir ve başka bir ilaca başvurulur; ya da ilaç etkisizse değiştirilir.

Ama ilaç etkisiz olduğu halde ya da yan etkileri çok sert olduğu halde doktorlar aldıkları RÜŞVET yüzünden bu ilacı yazmakta diretiyorlarsa, işte o zaman bu hasta için tehlikeli olur.

Bu durum söz konusu olmadıkça (hatta olsa bile),

Naçizane fikrim, yan etkileri dayanılmaz olmadıkça alınan ilaç tedavisine devam etmek, yan etkileri 3-4 hafta sonunda azalmıyorsa, ilacı doktor ne derse desin kesmek, doktor diretiyorsa başka bir doktor bulmaktır. Sonuçta her bünyeye uygun ve her bünyeyi daha hızlı iyileştiren bir SSRI Anti-Depresan vardır.

Korkmayınız, endişelenmeyiniz.

Sevgilerimle.

Teşekkür ederim aydınlatıcı bilgilerin için. Paxil bana hiç iyi gelmedi. Ama nedense doktorlar 7 yıl bu ilacı kullanmam konuşunda direttiler. 3-4 aydır gittiğim doktorumsa ilk iş ilacımı değiştirdi. 7 yıl sana fayda etmemişse diretmeye gerek yok dedi ve cymbalta'ya geçtik. Yanısıra da Losiram verdi. Umarım bunlar iyi gelir. Kasılma konusunda açtığım başlığa bakabildinmi?
Okunmamış 04-07-2012, 20:53
hilmiye hilmiye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

hilmiye is on a distinguished road

ilk iğrenç altı ayımı ilk zamanaları o ilaçla yaşadım evliliğim o ilaç ile bitti bende o tür ilaçlar mani yapıomuş onunda günahı yok

Sadece cesaretimizin olmadığı zamanlarda bahanaler yaratırız....
Okunmamış 15-07-2012, 22:17
ahmet252 ahmet252 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

ahmet252 is on a distinguished road

rüyamda paxil gördüm doktor vermiş içmişim nasıl korkuyla uyandığımı bilmiyorum. antedepresan fobisine ne ad veriliyor literatürde

Seçenekler Arama
Stil