Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Arama Stil
Okunmamış 14-10-2012, 15:51
eylul eylul isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

eylul is on a distinguished road
Standart cok acil dideral kullananlar bakabilir mi

arkadaslar bir haftadir gerginim ve tansiyonum yukseliyor,bugun ozellikle cok gerildim ve dayanamayip 20mg nin yarisini ictim yaklasik bir saat once,doktorum ceyrek alacaksan hic alma demisti ama ben yarim alacak cesareti bulamadim kendimde henuz cunku ne de olsa kalp ilaci ve normalde dusuk tansiyonlu oldugum icin korkuyorum-Bu aralar tansiyonum 112/85 bazen 109/90 gibi sacma bir dengesizlige sahip.

benim durumumda dideral iyi gelir mi? tansiyonu dusurur mu? nabizi dusurup tansionun yuksek ciktigi durumlar olur mu? dun aksam uzanir sekilde tansionumu olctum 95/58 gosterdi yani baya dusuk bu dideral aksam daha fazla dusurur mu tansiyonumu? bir de etkisi kac saat suruyor ?
yardimci olursaniz cok sevinirim,
Okunmamış 14-10-2012, 16:50
AzazeL AzazeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

AzazeL is on a distinguished road

Selam arkadaşım öncelikle diderali içenin kalp hastası olduğu gibi saçma bir düşünce var halk arasında ki dideral sadece kalp hastalığı olanlar için kullanılmaz, yatıştırmak heyecanı almak için de kullanılıri, migreni olanlar için bile verilebiliyor ayrıca tansiyonu ayarlama özelliği var. Ben şu anda günde bir tane kulllanıyorum. Doktorunuz ne dedi doz olarak, çünkü dideral günde 4 taneye kadar içilebiliyor tabi hastalığın durumuna göre doz belirleyen doktorlar oluyor. Yani her ilaçta olduğu gibi kafaya göre kullanmamak gerek hangi ilaç olursa olsun
Okunmamış 14-10-2012, 17:00
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

doktor bana stresli sureci atlatana kadar sabah aksam yarim kullan dedi ama ben gunde bir tane yarim bile kullanamiyorum korkuma,evet cok yaygin kullanilan bir ilac ama ben ilaclara karsi biraz hassasim,size iyi geldi mi? ben bu siralar eve arkadasim gelse bile geriliorum ve tansionum cikiyor,yarin psikolog evime gelecek ve gorusecegim 10mg gerginlige iyi gelir mi acaba?bugun carpintim vardi oturuken 100 atiodu aldiktan bir saat sonra 85-90 a cekti,aslinda benim bu aralar sorunum carpinti degil daha cok tansiyon,yani bu ilac tansiyonumu biraz dusurse cok iyi olacak
Okunmamış 14-10-2012, 17:04
AzazeL AzazeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

AzazeL is on a distinguished road

Eğer doktorunuz size sabah akşam yarım dediyse kullanın sonuçta en iyisini doktor bilir. Bende de ilaç fobisi var çok zor ilaç kullanırım, ben daha önceden de dideral kullanmıştım, korkulacak bir şey yok aslında herşeyi biz yapıyoruz o anda elimizde olmasa da malesef anksiyete tavan yapıyor. Dideral tansiyonunuzu dengeler, kalbe bir zarar vermez zaten mantıklı olarak düşünürsek kimse insana zarar verecek bir ilacı piyasaya sürmez.
Okunmamış 14-10-2012, 17:09
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

benim korkum sundan kaynaklanio yani genelde hic ilac kullanmam,omrumde ne antibiotik ne grip ilaci ne de baska bisey kullandim simdi bunyemin beta blokor gibi bir ilaca nasil tepki verecegini kestiremiorum,bir de durumum biraz dengesiz yani nabzim pek hizli degil ama gerginlik var ve tansiyonuma ne cok yuksek diyebiliriz ne cok dusuk cunku buyugu 110larda kucugu de 85/90,kan tahlili de yaptirmadim,asiri zayifladim yani hersey icice gecmis durumda,acil dahiliyeye gitmem gerek ama agorafobim yuzunden gidemiorum ve eve doktor gelmior,
Okunmamış 14-10-2012, 20:07
naber naber isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

naber is on a distinguished road

ben günde sabah yarım akşam yarım içiyorum bir sıkıntı falan yaşamadım
Okunmamış 14-10-2012, 21:48
clanzip clanzip isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

clanzip is on a distinguished road

yahu tansiyonunuz yok, tansiyonum düşsün diyorsunuz :S
Okunmamış 14-10-2012, 21:52
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

ara sira tansiyonum 120/94 u buluyor yani genelde 100/70 degerlere sahip birine gore yuksek diye dusunuyorum
Okunmamış 14-10-2012, 21:55
clanzip clanzip isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

clanzip is on a distinguished road

Alıntı:
eylul´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ara sira tansiyonum 120/94 u buluyor yani genelde 100/70 degerlere sahip birine gore yuksek diye dusunuyorum
yahu bırakın bu işleri...... bu şekilde anksiyeteyi yenemezsiniz.....
Okunmamış 14-10-2012, 21:55
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

merak edebilecekler icin yaziyorum,dideral aldiktan bir saat sonra nabzim hareket halinde 87-90 otururken 78 e dustu gayet iyi rakamlar ki bugun otururken 100 ayaga kalkinca 120 gibi cosuyordu kalbim gerginlikten. 10 mg almama ragmen iyi is gordu diye dusunuyorum ama tansiyonumu dusurmedi maalesef;/

Seçenekler Arama
Stil