Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Arama Stil
Okunmamış 12-02-2007, 11:03
panikdeniz panikdeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

panikdeniz is on a distinguished road
Standart boğazdaki balgam hissi ve yutkunma isteği

Merhabalar ben birşeyi daha öğrenmekisterim sizden. ben boğazımda sürekli balgam hissi yaşıyorum ve sürekli yutkunma isteğim var ama o balgam sanki oraya yaışmış ve gitmiyor. yemek yeerken de su içerken de bu böyle acaba size de poluyor mu? pa sanırım her zaman bize farklı şekillerde merhaba diyor ops:
Okunmamış 12-02-2007, 11:08
arnisa arnisa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

arnisa is on a distinguished road

sevgili panikdeniz,

anlattıkların sanki reflüyle ilgili. Benim reflü rahatsızlığım var bu anlattıkların bendede oluyor ama reflüye bağlı olarak. panik daha çok boğazda düğümlenme şeklinde oluyor ama boğazda sanki birşey takılı gibi, yutunca geçecek gibi olduğunda reflümün yoğunlaştığı durumlarda bu belirtiler daha çok görülüyor. yiyeceklerine dikkat et, mideni çok doldurma, akşam yatmadan en az üç öncesinde yemek yemiş ol. Bir dene bakalım rahatlayacakmısın.
Okunmamış 12-02-2007, 16:57
zafer
Ziyaretçi

Standart sevgili panik

canım o dediğinin aynı ben de de var ama bunu bende dr. danışacaktım bitürlü ol madı ama aynı ben de de var ilaç tan ötürü sanırım ama en kısa zamanda sana dönerim bunu sen de doktoruna bi sor
Okunmamış 12-02-2007, 22:52
Fuatt Fuatt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Fuatt is on a distinguished road

o bende de oluyodu ama önemsemedim cabuk atlattım beynin seni yutkunmak için zorluyo sakın ard arda hemen yutkunmaya calışma kendini yutkunmak için zorlama ben bu illetten 3 ayda nasıl kurtuldum hala inanmıyorum ama üstüne gittikce hersey güzelleşiyo
Okunmamış 12-02-2007, 23:59
böcek böcek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

böcek is on a distinguished road

merhaba bunun tam adi globus histerikus bir dönem bende yasadim tek yapabilecegin böyle bir durumda agzina bir cam seker atip onu emmek. kahve ve koladan uzak durmak ve sivi tuketmek. bu duruma karsi herhangi bir ilac yok. zaten bir sure sonra unutmaya basliyorsun bu hissi. umarim sendede bu durum kisa sürer dostcakal
Okunmamış 13-02-2007, 16:51
elmas elmas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

elmas is on a distinguished road

arkadaşım ben farklı bişi söyleceğim geçenlerde bendede öyle bişi oldu hatta onun yüzünden p.a geçirmeye kalktım neyse sabrettim dr.a gitmedim saonra baya bi rahatsız etti beni gittim dr.a ve ne dedi biliyor musun ALERJİ.evet 30 küsür yaşımdayım şimdi alerjik bir bünyeye sahibim yazın test yaptıracağım neye karşı olduğunu bulamak için ama dr.un tahmini cipralex.tabiki ilacımı kesmedim.ama alerji ilacı kullanıyorum arada bi.o gün bana alerji iğnesi yaptılar boğazımdaki şey geçti gitti.
çok uzattım uzun lafın kısası bide alerjiye baktır.
Okunmamış 14-02-2007, 14:22
panikdeniz panikdeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

panikdeniz is on a distinguished road
Standart pa

doktoruma bunu soylemistim cok onceden, bana vücudunu dinlediğin için boğazındaki sıvıları yutkunurken veya yutkunmadan hissediyorsun dedi. ben pa oldum olalı aynı seyi yasıyorum. şimdi ilaç da kullanamıyorum hamile olduğumdan dolayı.. nasıl atlatacağımı bilemiyorum. bi de yemek yerken tıkanacakmısım gibi bir his var içimde ve yediklerim boğazımda düğümleniyor veya mideme cok rahatsızlık veriyor sürekli hazımsızlık yaşıyorum. bir zaman bu yuzden hastahaneye gitmiştim bana reflü demişlerdi ama psikoloğum bana reflünün tarifini yapınca o zaman ilaç ta kullanabiliyordum ilaçlarımı da içince midemdeki sorunlarım yok olmuştu. ama şimdi aynı kabuslar tekrarladılar
Okunmamış 14-02-2007, 15:18
lale
Ziyaretçi

aynı his bende de olurdu. Sanki bi dügme var gibi doktor bi yag bezesi olabilir demişti zaman gelip yok olurdu bazende coşardı tıkanırdım özellikle atak zamanlarında. Zamanla geçiyor yinede bi doktora görün.
Okunmamış 14-02-2007, 16:17
Ayşegül.E Ayşegül.E isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Ayşegül.E is on a distinguished road
Standart Yutkunma isteği

Sevgili panikdeniz,O his bende de olur zaman zaman.Ben bunun için kbb dr. gimiştim.Ve elmas arkadaşımızın dediği gibi benimde alerjik olduğunu söyledi dr.Özellikle gündüz daha yoğunlaşıyo ve genzimi de rahatsız ediyor.Sebebi alerjiye bağlı geri geniz akıntısıymış.Yani burun akması falan yok genzin iç kısma akıyor buda boğazda sıvı akımına sebep oluyormuş.Bu his bende bulantıya da neden oluyor.İstersen bir dr. danış bunu.Geçmiş olsun hepimize.
Okunmamış 14-02-2007, 18:37
izzetkan izzetkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

izzetkan isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.

değerli panik atak sitesi sakinleri,

ne güzel olabilecek her cevap verilmiş.

anksiyete belirtilerinden biriside bağazda tıkanmadır. bu sanki bogazında bir düğüm varmış gibi bir hisden tutunda, yutkuma güçlüğü, yemeklerin bogazına takılacağı hissi, nefes alamayacakmış gibi olma, sürekli balgam, kitle, takılan bir şey varmış hissine kadar geniş bir yelpaze dağılıyor.

nasrettin hocaya bir gün sormuşlar, bizim kızımız mı olacak, oğlan mı
nasrettin hoca cevaplamış ya kız olur ya oğlan demiş.
doğum sonrası söylemişler: hoca bildi bildi oğlan olur dediydi.

burada izleyeceğin en güzel yol doktoruna danışıp sana yol göstermesidir.
ilaç kullanmazdan evvel varmıydı?
ne gibi ilaçlar kullanıyorsun?
boğaz enfeksiyonu yaşıyormusun? geniz akıntın var mı?
anksiyete taşıyor musun?
reflün var mı?........

Seçenekler Arama
Stil