Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Arama Stil
Okunmamış 16-06-2007, 19:33
sngl
Ziyaretçi

Standart bitkisel tedavi

merhabalar foruma yeni üye oldum benim yakınım pa sizi belki çok iyi anlamıyorum ancak yakınımın haline çok üzülüyorum kendisini tahatlatabilecek ilaçların dışında bitkisel yada etrafındaki insanların yapabilecegi hiç mi bir şey yok?
Okunmamış 16-06-2007, 21:42
Hazan Hazan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Hazan is an unknown quantity at this point
Standart Slm

Merhaba sngl, bu hastalığa psikiyatrist desteği ve ilaçlardan başka fayda yok bence... Yada ben bitkisel tedaviyi ilaçların yanısırada olsa benimsemeyenlerdenim. Panikatak hastası olan kişiye yakınlarının anlayışlı olması gerekiyor. Yani aileye çok iş düşmekte.

Pa anında ise hastanın ailesinin sakin olması gerekmekte. aile panik yaparsa hasta daha da kötü olmakta....o anda herşeyin yolunda olduğu ve geçeceği defalarca söylenmeli vs vs... Yakınınıza acil şifalar. Sevgiyle kalınız...
Okunmamış 16-06-2007, 22:06
sngl
Ziyaretçi

teşşekür ederim ancak çok olumsuz düşündügünüz kanaatindeyim ve 28 yıllık cehenemden bu yüzden bahsediyorsunuz sanırım bende diger arkadaşlara katılıyorum bu iş zihinde biter ayrıca dogada her hastalıgın bir şifası oldugu inancındayım ALLAH derdi verirken şifasını da verir..
Okunmamış 16-06-2007, 22:09
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Standart Slm

Merhaba tekrar sngl, olumsuz düşünmekmi???????? siz ne diyorsunuz Allahaşkına Hayatla bağım o kadar iyiki. Hayata bağlı olmasaydım yaşayamazdım o cehennemi.

Bu illet zihinde bitmiyor. herzaman diyorum hafif, orta, şiddetli olarak payı üçe ayırmaktayım. Pa, Depresyon ve Okb...depresyon ve okb bitti. pa bozukluk nükslerle tekrar.

Benimde zihnim iyi çalışmakta iki üniv okudum. ALLAH BU HASTALIĞIN ÜÇÜNÜ BİR ARADA VERDİMİ İNSANIN BAŞINA, ZİHİNDE BİTİYOR DİYENİ, ÇOK AFFEDİNİZ AMİYANE OLACAK AMA ALNINDAN ÖPERİM.....

Evet alternatif tıbba inanmayanlardanım. sizin gibi düşünmek zorunda değilim sanırım.
Okunmamış 16-06-2007, 22:12
sngl
Ziyaretçi

peki ilaç tedavisi ile yetinmek bu kadar dogru ise neden hala cehennemden bahsediyorsunuz yani yaşamabaglıyım diyorsunuz ancak hayat için cehennem tabiri kullanıyorsunuz bu bir çelişki degil mi? ayrıca elbette aynı düşüncede olmak degiliz bu forumda varolus sebebimiz birbirimizn fikirlerinden yararlanmak degilmi?
Okunmamış 16-06-2007, 22:27
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Standart ..............

sngl, Evet pa, depresyon, okb temenni etmemki Allah başınıza vermesin......Asla çelişki değil yazdıklarım....

Deli gibi yaşama bağlı olmasam bu cehennem nasıl çekilirdi? intihar etmem gerekirdi...

Siz bilirmisiniz hastalığın isminin dahi olmadığı zamanlarda bedeninize yabancılaşmanın ne demek olduğunu, elinize baktığınızda bu eller benimmi diye dehşete kapıldınızmı hiç.. Aynaya baktığınızda bu benmiyim diye korktunuzmu hiç...Delirme korkusunu yıllarca yaşadınızmı, 6 ay dört duvar arasına tıkılıp kaldınızmı a.fobiden... Bunları okurkan gülebilirsiniz gibi geliyor bana..................

Yaşadıklarımın onda biri değil anlattıklarım. yıllar evvel şimdiki kadar etkili antidepresanlar olsa idi, bende cehennem olarak adlandırmazdım. çelişki yaşamıyorum. Yine tekrarlıyorum beni yıllardır ayakta tutan tek şey yaşamı sevmem..... Hayata bağlılığım....

KABACA olacak ama yaşamayıpta ahkam kesmek çok kolay.. Sakın ama sakın AJİTASYON yaptığımı sanmayınız. kendime asla acımadım. Yaşamam gerekiyordu yaşadım ve de yaşamaktayım...
Okunmamış 16-06-2007, 22:55
sngl
Ziyaretçi

asla gülmüyorum ne kadar sıkıntı çektiginizi bilmem elbette mümkün degil ama eminim ki sizde dag gibi bir insanın gözünüzün önünde çıldırmak belkide intahar etmek üzere oldugunu bilmenize ragmen bir çare arayıp bulamamanın insana ne kadar üzüntü verdigini bilemezsiniz birşeyler yaşanıyorsa sadece hasta degil onu seven yakınlarıda yaşıyor inanın bana siz her nekadar kimseye ihtiyaç duymadım desenizde tüm pa yakınları gibi sizinde yakınlarınız yanınızda..
Okunmamış 16-06-2007, 23:37
mncnr
Ziyaretçi

Yenebilirsiniz adlı başlığıma eklediğim mesajı buraya da kopyalıyorum.
Sinir sistemini güçlendirici,korku ve endişe giderici,uyku sorunlarını çözücü bir kaç bitki ismi vereceğim.Kendim için araştırdım,paylaşmak istedim.İnternette araştırma yapıp bakarsınız etkilerine.
Kılıç Otu(eşek kulağı)
Kava Kava(Kava Biber)
Kedi Otu(Valerian)(+ olarak bulantılar için de kullanılıyor)
Sarı Kantaron
Ginkgo Biloba
Şerbetçi Otu
Oğul Otu

Not:Asla olumsuz yorumlara kulak asmayalım.Bu hastalığı herkes kendince,kendi ölçeğince yaşıyor.Hiç kimse aynı seviyede yaşamıyor,kişiye,karakterine ve düşüncelerine bağlı.Yenebilirsiniz adlı başlığı okumanızı öneririm.Orada buna dair pek çok yorum bulacaksınız.
Bu ahstalığa karşı güçlü olmak istiyorsanız ilk yapacağınız şey kesinlikle olumsuz yorumları,hikayeleri okumamak,dinlememek,onlardan etkilenmemek.Hayatımızdan olumsuzluk yayan,üzerimizde kara 1 bulut gibi dolaşan insanları çıkarmak,onları ve yorumlarını görmemezlikten gelmek,yoklarmış gibi davranmak,etkilenmemek.
Okunmamış 17-06-2007, 12:50
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Standart slm

Peki mncnr... )
Okunmamış 17-06-2007, 13:06
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Standart slm...

Merhaba sngl, biraz ukalaca olacak ama ben herşeyi bilmekteyim bu konuyla ilgili......

Siz ne yaparsanız yapınız, kişi o an sadece kendi ile meşgul. Bunu sakın unutmayınız. anlatılanlar bir kulaktan girip diğerinden çıkmakta....

Benim ailemin verdiği destek fevkalade idi. Bir gün içinde 3 profa götürüyorlardı. ayrıca ben bireysel ve grup terapilerinde iken bile yanlız bırakmayıp beklemekte idiler. O kadar çok katkıları olduki...

Verdikleri desteği yazmaya kalksam sayfalar dolar.

Her günün sabahından ben yatana kadar beni oyalayabilmek için her yol denendi.. Bu kadar ilgiye rağmen ben yalnızdım. Nedeni sadece ve sadece kendimle meşguldüm.....Hiç kimsenin farkında değildim yani.....

Seçenekler Arama
Stil