Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Arama Stil
Okunmamış 27-08-2007, 09:18
trifolium trifolium isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

trifolium is on a distinguished road
Standart Cipramın yan etkileri nedir?Yardım!!!

Arkadaşlar,

Bu 3. soru soruşum diğerleri cevaplanmadı bari birileir bu soruma bi cevap yazarsa çok mutlu olucam.
Bugün 4. günüm cipram kullanıyorum.Yan etkilerini benimle paylaşacak bir arkadaş var mı? Bende çenede sıkma yaptı.Sürekli çenemi sıkıyorum, esniyorum bol bol, bide içim titriyo gibi.Ellerime bakıyorum görünürde bişi yok ama sanki titriyor gibiyim.Boynumdan sırtıma kadarda kas katı kesiliyorum.Bu ilaç bana dokundu mu yoksa doğal bi süreç mi çözemedim...
Okunmamış 27-08-2007, 09:27
zaferonal zaferonal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

zaferonal is on a distinguished road
Standart cipram

merhaba arkadaşım bu bahsettiklerin ilk kullanmaya başladığın 10-15 gün yapar bol bol esnersin esnedikten sonra için titrer hafif miden bulanır korkma merak edecek bişey yok ben daha önce altı ay kullanıp bırakmıştım şimdi 1 aydır yeniden kullanıyorum. Yine aynı yan etkileri yaşadım Tam olarak rahatsızlık sorunun nedir bilemiyorum ama ufak tefek takıntıları filan alıp götüren iyi bir ilaçtır bol uyku yapar. Bırakma düzenli kullan..geçmiş olsun
Okunmamış 27-08-2007, 09:40
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Çok teşekkür ederim.

Bana 8 yıl önce panik atak teşhisi konmuştu.Belirtileirm bu düzeyde değildi, klasik pa belirtileir vardı.Açıkça söylemek lazım ben disiplinsiz bir hastayım ilacı uzun süre kullanmadım.Bir süre sonra hastalık katmerli olarak tekrarladı.Bu sefer onlarca gittiğim doktorlardan birini nihayet dinledim ve lustral&xanax ikilisini kullandım.Bu 6 ay sürdü ve bıraktım.Son 4 aydır yine fena hissediyorum.Aradan 2 yıl geçmişti.Şimdi yine kan tahlilleiryle başladım işe.Hiç bişeye inanamamayı bir türlü yenemedim.Neyse uzun etmeyeyim yine pa yım ve sanırım depresyonda onunla birlikte geldi. Ama işin en enteresan kısmı bilmediğim bi takım belirtileirm var onlar deli gibi korkutuyor beni.Cipramı ilk defa kullanıyorum o yüzden belirtilerini tam olarak bilemedim...Şu iç kaşıntısı beni deli ediyor...İçim kaşınıyor sürekli bakalım cipram iyi gelecek mi??
Okunmamış 27-08-2007, 09:55
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

İnşallah iyi gelir benim hayatımda kullandığım ilk antidepresan. cipram bana iyi gelmişti. Ama bakıyorumki sen bunun ağababalarını kullanmışsın daha önceleri.. kan tahlili yaptırdığına göre yanlış anlamadıysam benim gibi seninde hastalık takıntıların var. Bu arada benim rahatsızlığım hastalıklara takmış olmam. ne büyük sıkıntılar bunlar umarım en kısa zamanda kurtuluruz. hayatımız boyunca ilaçlarmı kullanacağız.
Okunmamış 27-08-2007, 09:59
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Evet aynen öyle hastalık hastalığı ve evham bitirdi beni.Büyüttükçe büyütüyorum.Yok bi şeyin dendikçe sanki tersini söylüyolarmış gibi yok ultrasonla baktırma yok emar gibi tahlillere başvuruyorum.Umarım geçer demiyorum artık ben...Geçecek başka şansı yok...Teşekkür ederim
Okunmamış 27-08-2007, 10:04
gecemasalcisi gecemasalcisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

gecemasalcisi is on a distinguished road

ben de cipram kullandım hatta bi de yanında dideral..ama acık söylemek gerekirse ben de bi etkisi olmadı daha sonra zedprex ve xanax kullandım cok şükür ii oldum hem de kısa bi sürede..şimdi tekrar yani 4 sene sonra nüksetti sadece zedprex kullanıyorum şuan ve ilk günlerde yan etkilerini cok yogun yaşadım..ama işte nerdeyse 1 ay olucak şimdi ve cok şükür daha ii gibiyim daralmalar ve agrılar dışında..
Okunmamış 27-08-2007, 10:13
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

trifolium seninle sıkıntımız tıpkısının aynısı diyebilirim. Ultrason vs. bişey çıkmıyor normalde kan tahlilinde kötü bir hastalığın olsa zaten çıkardı diyorlar fakat ben 1 ayda iki kere kan tahlili 3-4 kez idrar tahlili filan yaptırdığım oldu bunun temelinde yatan şey muhtemelen bir şeylerin birikimi ve belkide ölüm korkusu bunu aşabilmek sosyal bir takım katılımlarda bulunmak lazım şu sıra psikologa gidiyorum sıkıntılarımın temeline inmeye çalışıyor bir takım şeyleride iyi tespit ediyor. örn. kendime uzun yıllardır zaman ayırmadığımı farkettim devamlı ailem için çalışmak onlarla birlikte vakit geçirmek herşeyi onların üzerine kurmak ve normal yaşamın stresinin birikimi bu tür deresif haller doğurabiliyor. şu an kendime biraz vakit ayırmaya bişeyler le uğraşmaya çalışıyorum (spor, Gitar öğrenme vs gibi ) iyi geldiğini düşünüyorum yada cipramın etkileri biraz iyi hissetmem bilemiyorum...
Okunmamış 27-08-2007, 10:50
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Standart Acaba?

Psikyatra bu zamana kadar gitmedim ama geçen yıl stres dolu bir dönemin ardından barsak düzensizliği devamlı ishal başgösterdi. O aradada takıntılar başladı mutlaka en kötüsünü düşünüyordum bir şey vardı bende o kadar yoğun düşünüyordumki (barsak rahatsızlığı, aşırı gaz, böbrek bel ağrıları, aşırı halsizlik uyku düzensizliği sabahları el kol uyuşmaları vs vs) ağır grip olduğundaki halsizlik gibi bir halsizlik oluyordu. Bunun yanında obsesif takıntılarım da vardı kıla tüye takıyordum rakamlara vs. Bunu barsak için gittiğim gastroentroloğa anlattım. Dışkı ve kan testinin temiz çıkmasının ardından bana sorunun psikolojik olduğunu rahatsızlığında spastik kolon (ibs) olduğunu söyledi ve cipramı bana o verdi. Cipram biraz daha rahatlatmıştı beni altı aydan sonra tamam iyileştim diyerek bıraktım. Ve bir kaç ay sonra yeniden başladı şu an yine kullanıyorum. Sizlerin kullandığı ilaçlara bakılırsa psikyatr a gitmişsiniz bu doktorlar ne yapıyor faydası oluyormu yoksa sadece ilaçmı veriyorlar tecrübeleriniz varsa yardımınızı bekliyorum. Acaba ben psikoloğa gidip yanlışmı yapıyorum.
Okunmamış 27-08-2007, 11:38
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Esasında bende tam olarak bi psikoloğa görünmedim, daha doğrusu 8 yıl önce ilk pa da artık gidilecek doktor kalamamıştı.çevreminde yoğun ısrarı üzerine psikatriste gittim.beni uzun uzun dinledi ve laroxyl ile xanax verdi.ama xanaxı kullanmama sadece 1 ay müsade etti,sonra gözlerimden iyileşmeye başladığını anladığını xANAXLA PEK İŞİM OLMADIĞINI SÖYLEDİ VE LAROXYLE DEVAM ET dedi.Fakat daha önce söylediğim gibi ben disiplinsiz bir hastayım,kolay kolay ilaç kullanmam.Ama sonraki tekrarlanışlarda aile hekimimiz var genel cerrah onunla görüştüm.O bana bir sürü tetkikler yaptı ve diğer ilaçları verdi.Daha sonra yine aynı doktor anafranil ve nevrium verdi.Fakat ben anafranili hiç kullanmadım bile.Nevrium çok uyku yapsada bi süre iyi geldi gibi oldu.Fakat benim yapı itibarı ile başım dahi ağrısa uyuyarak geçirmek gibi bi huyum var.Şimdi bu cipramı eziyetmiş gibi kullanıyorum.Aslında hata yapıyoruz bizim doktorumuz psikatr.BEn gidip biriyle görüşmeyi düşünüyorum.
Okunmamış 27-08-2007, 11:52
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

psikoloğu tavsiye ederim insanın eşiyle dostuyla paylaşamadığı şeyleri hiç tanımadığı birine anlatması ve ondan kendi içimizde başedemediğimiz şeylerle ilgili akıllıca şeyler duyması insanı rahatlatıyor. tabi psikolog senin şuram ağrıyor buram ağrıyorlarını pek dinlemiyor sonuçta yetkisi olmadığından ilaçta yazamıyor ama sorunlarının temeline inip onları kırmaya çalışıyor hayatında yapacağın bir takım değişikliklerin faydalı olacağını neler yapman gerektiğini seni yönlendirerek anlatıyor.

Seçenekler Arama
Stil