Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Arama Stil
Okunmamış 01-02-2009, 00:32
yasak yasak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

yasak is on a distinguished road
Standart Yerimizden aniden kalkınca oluşan baş dönmesi

Merhaba arkadaşlar,
1,2 aydır sürekli dikkatimi çekip,beni rahatsız eden bir şey var bir süre oturduktan sonra aniden ayağa kalkınca 6,7 adım atmadan baş dönmesi ve kafamda ve göğsümde bir baskı oluşuyor.Şimdiye kadar tüm tetkikleri yaptırdım günde 3,4 kez kalp ritim bozukluğuna rastlanmıştı doktor herkeste olabileceğini söylemişti...Pa için ilaç tedavisi görüyorum.İnternette biraz araştırma yaptım aniden yerimizden kalkınca neden bu rahatsızlıklar olabilir diye kalp ritim bozukluklarında da oluyormuş acaba benim problemim daha ciddi ve sadece pa değil de kalpte gerçek anlamda bir ritim bozukluğumu söz konusu tekrar başka bir kardiyolağa gitmeyi düşünüyorum ama önce aramızda bunu yaşayan arkadaşlar var mı diye merak ettim,görüşlerinizi almak istedim.Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim,hepimize Allah'tan acil şifalar dilerim.
Okunmamış 01-02-2009, 00:36
dem dem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

dem is on a distinguished road

inan bana takılcağın en son şikayetin bu olsun arkadaşım normal insanlar bile bi an kalkınca baş dönmesi yaşayabilir rahat ol arkadaşım ama inan için rahatlasın diye demiyorum bu benim yaşadığım bi şikayetti...
hatta bu yüzden oturmuyordum bile...emin ol geçcek arkadaşım çok geçmiş olsun....
Okunmamış 01-02-2009, 01:00
hazanım hazanım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

hazanım is on a distinguished road

Evet bende yaşıyorum,ama bunu herkes yaşıyormuş buna emin olabilirsiniz,sonra her hareket edişte insan düşünmyey başlıyor "ya dönerse"gibi,sonra bu takıntı haline geliyor,ben atlattım bu takıntıyı,sizde fazla düşünmeyin bence.
Bazende her şey çok normal mesela,rahatım ve kafam sakin,mutluyumda;sonra aniden bir baş dönmesi:ve o anda herşey altüst oluyor ruhumda,başa sarıyor gibi korkular ve panik.
Ve bununlada yaşamaya alışıyorsunuz,geçmiş olsun.
Okunmamış 01-02-2009, 12:35
gecemasalcisi gecemasalcisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

gecemasalcisi is on a distinguished road

her durum degişikligine karşı o kadar hassasızki bence yaşananlar cok normal..ki ben de uyuyup uyanınca ya da oturdugum yerden kalkınca muhteşem carpıntılar yaşayan,bayılma hissiyle mücadele eden bi insanım...herşey alıştıgımız düzeni icinde devam etsin istiyoruz ama bu mümkün degil oturduysak illaki kalkıcagız,uyuduysak uyanıcagız,yemek,koşmak,aglamak vs vs...ve hassas oldugumuz müddetce de hep o bildik fiziksel tepkilerle karşılaşacagız...
Okunmamış 02-02-2009, 19:54
ÇÖL ÇÖL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

ÇÖL is on a distinguished road

Bildiğim kadarıyla aniden yerinden kalkmak, yataktan kalkmak kan basıncının birden yükselmesiyle baş dönmesi yapıyor. Hatta gözlerde kararma yapıyor. Ani hareket etmek zaten iyi değil. Vücudumuzun bir dengesi var ve bu denge bozulmamalı. Takıntı yapmayın kendinize pa olmayanlarda da oluyor bu tür şikayetler. Geçmiş olsun
Okunmamış 02-02-2009, 20:14
red_bull red_bull isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

red_bull is on a distinguished road

aniden kalkınca baş dönmesi dogal bişey vücuttaki kanın sıkışıp birden serbest kalmasından kaynaklanıyormuş

Konu red_bull tarafından (09-02-2009 Saat 13:52 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 09-02-2009, 09:39
hilmiye hilmiye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

hilmiye is on a distinguished road

en son akşam başıma geldi oturduğum yerden kaınca bir anda baş dönmesi oldu bencede normaldir diyorum pa olmayan bir kişidede olur

Sadece cesaretimizin olmadığı zamanlarda bahanaler yaratırız....
Okunmamış 09-02-2009, 15:10
castellini castellini isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

castellini is on a distinguished road

Yasak çok geçmiş olsun dilerim.Kendini boşuna üzme kardeşim.Bu baş dönmesi gayet normal.Kafanı bunlara takma.Ancak sende haklısın panik atak yüzünden kendini çok dinliyorsun.Bu günlerde geçicek merak etme.Herkeste olan bi durum bu baş dönmesi.Geçmiş olsun.Saygılar.

Seçenekler Arama
Stil