Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Arama Stil
Okunmamış 28-08-2009, 18:36
Red Red isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Red is on a distinguished road
Standart Yeter artık..

Merhabalar Arkadaşlar.
Öncelikle herkeze geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum..

Artık dayanıcak bi gücüm kalmadı ve de sizinle derdimi paylaşmak istiyorum daha doğrusu anlatıp rahatlamak istiyorum..

Ben 10 yaşındayken annemi kaybettim.. Ve herşey gözümün önün de oldu (Kanser'den..) Annemden 2 ay önce annanemi.. (Çocukluğumda hep biz de kalırdı..) Bu zamanlardan yaklaşık 6-7 ay sonrada dayımı uyuşturucudan kaybettim. Annemin vefatından sonra beni de garip garip sorular sardı.. Ya ben de ölürsem ? ya bana da bişey olursa ? derken 1 ay sonra bi gece nefes alamıyorum diye bağırıp ağladım. O zamanlar bana amcam ve yengem bakıyordu. Yok bişeyin yok dediler. Doktora falan gittik temiz çıktı. Bi daha ki akşam bi daha sonra bi daha bi daha olunca en sonun da amcam dayanamayıp patladı bana ve vurdu. Evden kaçtım fakat ağyala ağyala koşuyordum. Arkadaşımda kaldım 1 hafta rahatladım onlayken hiç bişey olmuyordu.. Sonra okullar açıldı ve rahatladım geçti bitti..

Lise 1 geldim. Bu zamana kadar hiç bişeyim yokdu. Futbol oynuyordum zaten. Harika geçiyordu zamanlarım. Hatta doktora bile gittiğimi hatırlamam o yaşlarda. Herneyse Lise 1'in yaz tatilinde. Ben , Yengem , Amcamın kızı vs oturuyoruz. Yengem işte annemin ölümünden bahsetti falan. Ben kötü oldum tekrar nefes alamıyor vs diye yırtındım.. Doktora gittik. Tertemiz çıktım hiç bişeyim yokdu. Lise 2'de yok kalbime bişey oluyor çarpıntı sıkışma falan başladı. Tekrar doktora gittim ve de temiz çıktı. Ondan sonra bi daha hiç olmadı.. Hiç hem de.. taa ki lise 3'e bu yazın başına kadar.. Okulda bi arkadaş bayıldı. Yok kalbine bişey olmuş vs. Beynimden vurulmuşa döndüm. 1 tenefüs sonra ben de ölüyorum sandım.. ve 1 hafta sonra zaten okullar kapandı.. Artık en sonun da dayanamadım ve hastahaneye tek gittim. Full check-up'a girdim filmler vs vs. herşey çekildi ve de tertemiz çıktı... Psikologa sevk ettiler. Gittim ona anlattım herşeyi ve geçen ay SEROXAT'a başlattı. İlacı aldım ilk gün harikaydı ya sanki yeni doğmuş cocuk gibiydim.. İlacı alınca cok mutlu oluyordum ve hiçbişeyi takmıyordum. Herneyse ilacı kullandım ve bitti ilk paketi. ( Doz olarak günde yarım tablet..)

İlacım bitti. 4-5 gün süründüm resmen. Dışarı çıkıyorum.. Tam yürürken kalbime çarpıntı , sıkışma , ağrı , nefese doyamama , baş dönmesi vs. Çok şükür dün ilacı aldım ama kullanmadım çünkü akşam aldım.. Herneyse dün gece maçı izliyorum. Kalbim de bi sıkışıklık var nefes alamıyorum gibiydi ve terkettim kahveyi eve gittim ilacımı aldım.. Fakat gece bi etki etmedi hiç bişey yapmadı. Dedim sabah kalkınca iyi olurum yattım uyudum. Sabah kalkdım iyiydim bişeyim yokdu. Gittim kahvaltı edip ilacımı aldım bişeyim yokdu 1-2 saat'e kadar..

Şuan olanlar ;
* Kalbim titriyor gibi
* Ara sıra çarpıntı
* Boşlukdayım sanki
* Baş dönmesi
* Halim ve çok dayanıksızım. Rüzgar esse uççak gibiyim
* Dizlerim bağı çözülüyor gibi..

Normal mi ? Yoksa doktora gideyim mi ?
Çok korkuyorum ve yalnızım.. ( Düşünce olarak )
Evde hiç kimse beni anlamıyor ve dinlemiyor.. Bahaneleri artık BIKMIŞLAR ! İntiharı düşündüm yapcakdım ama onlar vazgeçirdi. Şimdi beni yalnız bıraktılar. Lütfen yardım edin bana ve normal mi ? Ve de neden oluyor.??

Bu arada yaşım 18 ve gençliğimin en güzel günleri olması gerekirken benim günlerim zehir heba oluyor.!

Benden bu kadar.
Buraya kadar okuduğunuz için çok ama çok teşekkür ederim.
Sağlıcakla kalın tekrar geçmiş olsun..
Okunmamış 28-08-2009, 18:46
deniz246 deniz246 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

deniz246 is on a distinguished road
Unhappy offf off

merhaba bende aynı dertten muzdaripim yanlız benim kötü yanım annemdede panikatak olması.ve benim bizzat bun aşahit oluşum belki genetik belkide o olaydan sonra bende panikatak gelişti.çok ilginç değilmi.herneyse ben genetik kökenli hastalıların hiç.yada çok zor iyileşeceğini düşünüyorum.yanılıyormuyum bilmiyorum bana katılan varsa yazsın lütfen.tek suçum agenlerimi annemden almış olmammı.bu hiç adil değil.annem iyileşti.taamemn atlattı sayılır.hatta öle umarım bende birgün atlatırım.buarada şikayetlerim.arkadaşımızın dediği gibi ataklar geçti sayılır.ama hergün yorgun,ve bulantı ile uyanıyorum.uykusuz kaldığımın ertesi günü kabus gibi bi gün oluyor.çarpıntılar,bulantılar,ateş basmalları bütün vücdum yanıyor sanki ateşe tutmuşlar gibi.sonra derealizasyon denen şey bi müddet sürüyor.bazende hiç geçmiyor.günlerim hergün aynı.ayrıca sık sık acıkma, tatlı isteği acaba kan şekerinimi düşüryor bu hastalık onuda hiçç çözebilmiş değilim.yardım edin.paylaşın böle olanlar.
Okunmamış 28-08-2009, 18:50
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Alıntı:
deniz246´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba bende aynı dertten muzdaripim yanlız benim kötü yanım annemdede panikatak olması.ve benim bizzat bun aşahit oluşum belki genetik belkide o olaydan sonra bende panikatak gelişti.çok ilginç değilmi.herneyse ben genetik kökenli hastalıların hiç.yada çok zor iyileşeceğini düşünüyorum.yanılıyormuyum bilmiyorum bana katılan varsa yazsın lütfen.tek suçum agenlerimi annemden almış olmammı.bu hiç adil değil.annem iyileşti.taamemn atlattı sayılır.hatta öle umarım bende birgün atlatırım.buarada şikayetlerim.arkadaşımızın dediği gibi ataklar geçti sayılır.ama hergün yorgun,ve bulantı ile uyanıyorum.uykusuz kaldığımın ertesi günü kabus gibi bi gün oluyor.çarpıntılar,bulantılar,ateş basmalları bütün vücdum yanıyor sanki ateşe tutmuşlar gibi.sonra derealizasyon denen şey bi müddet sürüyor.bazende hiç geçmiyor.günlerim hergün aynı.ayrıca sık sık acıkma, tatlı isteği acaba kan şekerinimi düşüryor bu hastalık onuda hiçç çözebilmiş değilim.yardım edin.paylaşın böle olanlar.
Genetik mi ? Genetikler daha mı kötü oluyor. ?
Yahu bizim sülalede kimse de yok onu bunu bırakın benim gibi bi insana n'alaka panik atakdır ya.. Hergünümü güle oynaya geçiren , her gün makara gırgır , kafama bişeyi takmayan bi insandım ama şimdi paranoyak oldum çıktım.. Herşeyi kafamı takıyorum. Eskiden ölüme gözüm kapalı giderdim. Şimdi apartmandaki merdivenleri çıkamıyorum. Korkak oldum iyice. Yardım edin bize ya. Bu arada arkadaşım sanada geçmiş olsun.
Bi de yemek borum yanıyor bazen böyle ya.. Kalbimi falan da sarıyor o yanma garip. Sizde de oluyor mu ?
Okunmamış 28-08-2009, 22:43
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Evet arkadaşlar yardımcı olucak yok mu ????
Okunmamış 29-08-2009, 08:50
wolverinesahin wolverinesahin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

wolverinesahin is on a distinguished road

yemek borusu yanması bazen göğüs ağrısı gibi şikayetler reflü hastalığındada mavcutmuş bi araştır istersen.. bi tavsiye kahve ve çikolata çok tüketiyosan ve aşırı çay.. (çaydada kafein bulnuyomuş). bırakman bende onlar tetikliyo panik atağı..

Seçenekler Arama
Stil