Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Arama Stil
Okunmamış 04-12-2009, 15:03
basari basari isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

basari is on a distinguished road
Standart ilaci birakanlar yazsin

ilaci birakmak istiyorum nasil becerecegim 3 bucuk yildir iciyorum hadi biraktiklarimida hesaplayalim 3 yil olsun eeee ne olacak bu belirsizlikten biktim ilac almadan önceki halim daha kötüydu sizi bilmem ama cok sIkIntili gunler yasadim ara ara oluyor ne yapiyim bir bilen varmi nasil bir yol deneyim takintilar gelirmi kesince azaldi siddeti ama bilmiyorum birakmak istiyorum zayiflamak istiyorum cok kilo aldim olsun ilerleme var ama
Okunmamış 04-12-2009, 15:59
ersin111 ersin111 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

ersin111 is on a distinguished road
Standart .......

ben ılacı hatalıgımın ılk 6 ayı kullandım ...hastlıgın ne oldugunu bılmıdıgım zamanlar dı vurgun yemıs gıbıydım hayatımda da pıskolog la pskıyatrı arasındakı fark nedır? bunu bıle bılmıyordum o zaman neler oluyordu bana anlam veremıyordum delıriyomuydum acaba dıye sordugum zamanlardı o zamanlar 6 ay ılac kullandım daha sonra kendı bıraktım ...ılk bır hafta anı bas donmesı ve yanması cekmıstım .daha sonra ıse ılac kullanmadım ama degısen fazla bı sey olmadı hastalıgım azaldımı yo hayır sadece ben alıstım cunku neyle ugrastıgım farkındayım bu da sankı ıyılesyormusum gıbı geldı kendıme ama alkası yok...daha sonra cok dr a gıttım ama hasatneden cıkar cıkmaz receteler çöpe...ama kı ılaclar senı daha kotu yapmıyorsa...bence hıc bırakma hazır vucudun alısmısken..hıc yoktan bı ümidın var belkı ılaclar sayeseınde ıyılseceksın .....
Okunmamış 04-12-2009, 23:12
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

yaa ins. ersin ama cok karisik bir durum galiba inanirmisin kendime guvenim gelmeye basladi cunku birseyler yapabiliyorum üretebiliyorum almanca kursuna gidiyorum bakalim 6 ayda neler olacak valla zaman gösterecek artik tek önemli kisi var oda BENIM...Kimse kusura bakmasin artik kendim icin yasamaya karar verdim kader banada gulecekmis meger kukla gibi kullanilmaktan bikmistim artik herseye kendim karar verecegim is kadini olmayi düsünüyorum ins. ne ya cocuk gibi kocamda sürekli ilgi bekliyoprum göremeyince depresyona giriyorum ben onunla dogmadim onunlada buyumedim o kimki
Okunmamış 07-12-2009, 23:24
citoles citoles isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

citoles is on a distinguished road

selamlar
bende ilacı bırakanlardanım. kullanmayalı nerdeyse 1.5 yıl oldu. ilk paniğe yakalandığımdaki acemiliğimle l ilaçları çantama koymadan çıkamıyordum dışarı. kendini telkinin iyileşme sürecinde çok önemli olduğunu farkettiğimde toparlanmaya başladım. bi süre sonrada ilacı bıraktım. dediğim gibi yılı geçti. bu süre içinde neler oldu peki: en önemlisi eskiden amatör bir hastaydım şimdi profesyonel bir hasta oldum telkin konusunun önemini geçen süre içinde daha iyi idrak ettim ve asıl kördüğümü çözen şey oldu. peki bu süre içinde tamamen iyi oldum mu? atak geçirdim mi? şimdi nasılım? : hayır atak geçirmedim. sadece beyin olarak kendimi çok yorduğum yada beni tedirgin edicek türden olaylar yaşandığında çevremde. hafif heyecanlar, ufak tefek kırpışma ve karıncanmalar oldu. ama dediğim gibi profesyonel bir hasta olduğum için bunları takıntı haline getirmedim üstüne düşünüp senaryolar yazmadım o an ne ile uğraşıyorsam ona devam ettim. ve atak süreci daha başlamadan bir kaç dakika içinde yok oldu. hep böyle oldukça bana daha da güven geldi. ve hep bu şekilde devam etti. atak yok ama hafif sinyaller zaman zaman geliyor aslında ben bu kadar bohem hayat müptelası olmasam o ufak belirtiler de hiç olmıycak ama insan huylarından vazgeçemiyor. neyse genede mutluyum ben böyle. hastalığım tamamen iyileşti mi?: sanmıyorum. ama iyileşmenin tanımı ile de ilgili bu biraz. anandan yeni doğmuş sıfır kilometre insana dönüşemezsin elbette. tecrübeleri olan bir beyin taşıyorsun çünkü kafanın içinde. onla barışık yaşamayı öğrenirsen bence bu bir iyileşmedir. ama o ufak tefek kırpışmalar karıncalanmalarda olmasın istiyorsanız ben buna bir reçete bulamadım. ama işte bulma niyetimin olmaması da önemli. bu kadar iyileşmiş olmak bana yetti galiba
şu anda yaşadığım hayattan çok memnunum. bir şikayetim yok. ilaçların ve hastalığın adları bile gelmiyor çoğu zaman aklıma. gündelik hayat ile çok meşgulüm çünkü..
saygılarımla
Okunmamış 07-12-2009, 23:33
mrpierre mrpierre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

mrpierre is on a distinguished road

slmlar öncelikle bende ilacı bırakma arifesindeyim yaklaşık 3 gündür içmiyorum ve hep tansiyonum düşük 8e s aralıklarında.başım sık sık dönüyo.bazen sanki bütün vücudumu bian sıkıp bırakıyorlar gibi.ama anlık sanki o an hayat duracak gibi oluyo.size sorum ilacı bırakma sürecinde bunları yaşamam normalmi...
Okunmamış 07-12-2009, 23:38
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Alıntı:
mrpierre´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
slmlar öncelikle bende ilacı bırakma arifesindeyim yaklaşık 3 gündür içmiyorum ve hep tansiyonum düşük 8e s aralıklarında.başım sık sık dönüyo.bazen sanki bütün vücudumu bian sıkıp bırakıyorlar gibi.ama anlık sanki o an hayat duracak gibi oluyo.size sorum ilacı bırakma sürecinde bunları yaşamam normalmi...
slm mrpierre
evet normal. bu duruma "yoksunluk sendromu" diyorlar. vücut alıştığı bir maddeyi almamaya başladığında görülen durum.

(**aklında bulunsun; ilaç bırakma işi genelde direkt değilde endirekt tavsiye edilir. yani dozu yavaş yavaş azaltarak .)

Konu citoles tarafından (07-12-2009 Saat 23:45 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 07-12-2009, 23:43
mrpierre mrpierre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

mrpierre is on a distinguished road

çok sık olmasıda normalmi mesela sizinde buna benzer şikayetiniz epey sürmüşmüydü... tansiyon düşüklüğü sersemlik düşecekmiş gibi olma...
Okunmamış 07-12-2009, 23:53
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

herkes her hastalığı aynı seviyede geçirmez normalde . düşün şimdi domuz gribini normal bir gripmiş gibi atlatan var; ondan ölen var. ne diycez şimdi. bu nasıl açıklanabilir ki?.

her bünye ve p.a.' nın derecesi bir değildir diye düşünüyorum. kimisi çok sert şeyler yaşıyo kimisi daha sakin.. vücudun durumu, kafa yapısı , içinden bulunulan sosyal faktörler vs.. hastalığın seviyesini belirler sanırım.

bende çok fazla bişey olmadı. baş belası bir heyecan vardı sadece. cebimde ilaç olmadığından dolayı. bu da kalbime vuruyordu.. kalbim çarpıntı yapıyordu ve ağrıyordu ama çok sürmedi.
Okunmamış 08-12-2009, 19:13
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

darisi bana ben korktum paxil 30 a tekrar basladim
Okunmamış 08-12-2009, 22:23
panikkim panikkim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

panikkim is on a distinguished road

selam arkadaşlar,
bende ilacı birakiyorum...ilaç birakmak için lütfen Dr destegi alin..kafaniza göre ilaç birakmayin yoksa tekrar ilaca dönersiniz...ben ilk beşgün yarim...ve sonraki on günde günde gün aşiri alacagim...ve 15 gün de ilaca veda etmiş olacagim... inşallah...bu süreçte birden ilaç kesmek çok kötü...sigara içenler bilir..birden kesmen etkilerini onun gibi işte...ağirlaşma,titreme,mide bulantısı,uyku hali yapiyor...son 4 günüm kaldi...ve sonra almayacagim...umarim bundan sonra hiç ihtiyaç duymam ilaca...hiç birimiz inşallah...8 yildir ilaç almaktan ve bi dolu yan etkilerini yaşamaktan biktimm...Allah hepimizin yardimcisi olsun

Seçenekler Arama
Stil