Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Arama Stil
Okunmamış 01-10-2010, 12:08
zekiye89 zekiye89 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

zekiye89 is on a distinguished road
Standart sürekli karamsarlık

beynim özellikle gece yatarken hem olumsuzluk kötü sonuçlar düşündürüyor şu iki gündür cok kötüyüm bilmiyorum okul açildi stres tenmi oldu eskiden oıkula giderken asla heycanlanmazdim şimdi kalbim yerinden cıkacakmiş gibi okulda panik atak gelir diye korkuyorum.ilaç kullanip kullanmamak arasında kalmişim havalar mı kötü ondanmi stresim arttı ama hiç böyle kötü yaşamamiştim bir paxili kullanırken bu kadar kötü olmuştum şimdi de kendim deprosyanamı giriyorum mutlu olamıyorum.doktor değiştirdim o da citoles damla 10 damla verdi bugun 5 damla içtim.korkuyorum sürekli ama neden korktuğumuda bilmiyorum bir korku var üstümde sürekli
Okunmamış 01-10-2010, 13:19
hayal11 hayal11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

hayal11 is on a distinguished road

zekiye gece yatarken benimde aklıma hep olumsuzluklar geliyo. sürekli beynimi meşgul edecek iyiyim kelimesini söylüyom. sabah öyle bir iç sıkıntısıyla uyanıyorumki anlatamam. terlemiş bir vaziyette fırlıyom yataktan resmen ve gün nasıl geçicek bu sıkıntıyla onun derdine düşüyom. olmadık şeyleri kendime tasa ediyom olmadık şeylerden korkuyom. sıkıntım daha çok olursa diye kaygı duyuyorum. çok hastalanırsam naparım ne ederim hangi hastaneye giderim kim ne yapar bana sürekli beynimi meşgul ediyo. dün doktorum ilaç dozunu arttırdı bakalım 15 gün sonra nasıl olucak. 15 günü nasıl geçiricem onun derdindeyim şimdi. ilaç kullanmaya korkuyosun ben gibi ama kullanman şart arkadaşım. ilk bir hafta ilaçlar olan şikayetleri biraz arttırsada sonra iyi olucaksın bunu düşünerek ilaçlarına başla. çok şikayetin olursa zaten doktoruna bildirirsin. ilaç kullanıp daha hafif atlatmak varken kendine eziyet etme. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun inş. şu cuma saatinde.
Okunmamış 01-10-2010, 13:23
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

bende inanin öyleyim gündüz birşeyle meşgul olurken iyiyim ama gece başliyor herşey bir insanin birşeyden korktuğunu gözümün önüne getirerek korkuyorum hep korku karamsarlık basiyor bakalim bugun ilaca başladim citoles nasil olacak aslında ilaçların yan etkisi olsada olmasada insan ilaç fobisi olunca ilaçi içtiğinde daha bir sn olmadan kendini kötü hissediyor.
Okunmamış 01-10-2010, 13:34
emrem emrem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

emrem is on a distinguished road

merhaba zekiye ben lise ve üniversitedeyken öyle heyecan ve populer bi mutluluktaydımki.şimdi evliyim hemde 10 yıllık aşkımla,çok uğraşlar vervek tüp bebkle hamilede kaldım evde raporluyum.iyi bi işim var tam mutlu olacağım dönemde bu hastalıkla mücadele edip hayatım mahvoluyo.şuan ne bir okul ne bir faaliyet hiçbirine katılamam değil düşüncesi bile kafayı yedirttiriyo.peki ne olacak sonu nereye kadar gidicez hayatımızı mahvederk bilmiyorum.sen henüz çok küçüksün lütfen baskılı yetiştirme kendini sakın.hayatta kendine neyi layık görüyosan onu başar ve mutlu ol tatlım....
Okunmamış 01-10-2010, 13:35
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

ben bişeylerel uğraşamıyom bile. şu an o kadar sıkıntım ve sıkıntım artıcak korkusu varki anlatamam zekiye. dün çok yoğundu hastaneye gittim. ama doktorlarda ilacın etki etmesini beklememiz lazım diyo. bense 15 gün etki edene kadar nasıl geçiricem onun derdindeyim. ne ev işi yapabiliyorum ne canım konuşmak istiyo. ya hastaneye yatırırlarsa diyede korku yaşıyom. herşey sıkıntı herşey korku. citoles cipralexin eşdeğeri bi ilaç sanırım
cipralex bana iyi gelmişti. ve yan etkisini yaşamadığım bi ilaç belki doktorunda ilaç fobin olduğunu bildiği için yan etkisi az olan ilaç verdi. bence çekinmeden kullanabileceğin bi ilaç içini ferah tut ve etki etmesini bekle. cipralexten için 1 haftada etkisini görmeye bşlarsın demişti doktrum. sen gündüz iyiyim diyosun ne güzel o kadarda kötü değilsin ilacını kullan muhakkak. benimde ilacım değişti cipralexten prozaca geçtim. bende onun korkusunu yaşıyom işin aslı. çünkü 1 ayı geçkin süre 20 mg kullandım ama pek iyi olamadım. doktor hemen ilaç değiştirmiyo çünkü bu tür ilaçlar bilirsin hemen değiştirilmiyo doz artışına gidiyo. yeterli dozu kullandığın halde iyileşme olmuyosa o zaman değiştiriyolar ilacı bilgin olsun. ve sen düşük dozda başlamışın ilaca yan etkisini çok yaşayacağını sanmıyom. güvenle kullan arkadaşım.
Okunmamış 01-10-2010, 13:45
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

allah yardımcımız olsun hepimiz inan okul gibi faaliyetimin olmasi benim için hiç artı olmadi şu an nasil okula gidecem diye dert yanıyorum okulda çünkü cok sıkılıyorum tek huzur bulduğum yer evim artık uykularımda yok oldu.yan etkileri gene paxile göre az gözüküyor kağidinda paxilde halüsünasyon görme kulak çınlamasi göz bebeği büyümesi falan vardi ama bunda öyle etkiler yazmiyor sadece bulanti terleme iştah kaybı var bütün ilaçlarında yan etkisi var sonuçta bakalım ne olacak
Okunmamış 01-10-2010, 14:05
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

zekiyecim prospektüse takılıp kalma sakın. onlar görüen en ufak belirtileri prospektüse yazmak zorundalar. psikolojisi düzgün olanlar içince inan hiç yan etki yaşamıyolar. biz gözümüzde büyüttüğümüz için olmayan yan etkiyi bile yaşamaya meyilliyiz.
Okunmamış 02-10-2010, 08:25
fth.ygt fth.ygt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

fth.ygt is on a distinguished road

evet ya bizim en büyük problemlerimizden biri de bu ilaç prospektüsleri neden bu kadar takıntılıyız ki
ben de öyle ilacı alıyom doktorun dediği hiç umrumde değil hemen kağıda bakıyom yan etkilerine ne yazıyo
hepsinde yazan genel yan ekiler halisünasyon, anksiyete, ajitaston, konfüzyon, kulak çınlaması, aşırı terleme vs vs sonra bak bak böyle yan etkisi varmış diye kendi kendimize sıkıntı hastalık çıkarıyoruz
ondan sonra gelsin ataklar
Okunmamış 03-10-2010, 12:53
Hazan Hazan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Hazan is an unknown quantity at this point

Sevgili kardeşim zekiye, o korku Anxsieteye bağlı panik bozukluk, tıpta adı bu. korkudan korkmak. Allah ben i affetsin KAHRETSİN diyeceğim, hiç bir şey yok iken aniden oluşan sebepsiz korkular. kahrediyor insanı. sebep olsa amenna diyeceğim ama sebepsiz korkular. hemen hemen her hastalığa çare buldular nedense en önemli olan asrın vebası diye isimlendirildiği halde pa ya tek bir ilaçla çözüm getiremediler, ya da getirmek istemediler.

Şunu hiç unutmayınız, kesinlikle o korkuların hiç bir zararı olmuyor sadece korku da kalıyor. ama tabiiki bunu yaşayan biliyor...Bu yaşadıklarınızıda bir süreç olarak kabul ediniz kardeşim, sakın sakın kabuğunuza çekilmeyiniz. Gün içinde yapmanız gerekenleri istemedende olsa illaki yapmaya çalışınız. ben böyle yaptım ve de yapmaktayım...Yıllar evvel yaşadıklarımı ALLAH HİÇ AMA HİÇ KİMSEYE YAŞATMASIN, sakın sakın bana kızmayınız sizler ben im yaşadıklarımın 10/1 ini yaşamamaktasınız diyeceğim diye. o nedenle geçecektir bitecektir. Ben de de DEPRESYON, OKB BİTTİ, ama o kadar sıkı bir tedavi oldumki anlatamam. ayrıca sabır ve gayrette ilavesi ile, Ben hastalığım kronikleşiği için ölene kadar nükslerle yaşayacağım, en azından sizlerin iyi olma şansı var canım kardeşim.... Biraz daha zaman gerekli. acil şifalar hepimize.
Okunmamış 03-10-2010, 20:24
basari basari isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

basari is on a distinguished road

zekiye ilk zamanlar bunlar oluyor sonra geeciyor bendede oldu hatta gitmemeyi bile dusundum ustune gitmek sart ....birde dua ile Allahdan yardim dile...

Seçenekler Arama
Stil