Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Arama Stil
Okunmamış 09-03-2011, 14:12
Ycl Ycl isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Ycl is on a distinguished road
Standart Anksiyete bunları yapar mı gerçekten ?

Günlerdir kalbim yetmiyormuş gibi geliyor. Bir şey aniden sinirlensem veya heyecanlansam kalp krizi geçiricem diye korkuyorum çünkü inanılması güç bir çarpıntı başlıyor. Nabzımı ölçtüğümde 100 civarı çok aşırı değil ama vuruşlar inanılmaz şiddetli. Bir de baş dönmesi, saç diplerimde yanıyormuş hissi eklenince panik başlıyor. Panik başladığında bu kez tansiyonum da yükseliyor. Kalp çarpıntısından korktuğum için dışarı çıkamıyorum haftalardır. Bir yerde nefesim kesilip ölüp kalırım diye korkuyorum. Ne kadar aptalca olduğunun farkındayım ama mantığımı yitiriyorum sanki. Dünden beri Atarax şurup alıyorum. Sadece paniğimi durduruyor ama bu paranoyak düşüncelerimi mantıklı hale getiremiyorum.

İşsiz olduğum için doktora da gidemiyorum. Çantamda geçen yıldan kalma Cipralex var ona mı başlasam diye düşündüm ama doktora gitmeden ona da başlayamıyorum. Yaşamak ceza gibi gelmeye başladı. Sık sık tüm bunlar anksiyete değil mi acaba kalp hastası mıyım diye şüpheleniyorum. Geçen yıl sıkı bir kontrolden geçmiştim birşey çıkmamıştı ama, bilmiyorum artık hiçbirşey ((
Okunmamış 09-03-2011, 14:34
T.MERDOĞLU T.MERDOĞLU isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

T.MERDOĞLU is on a distinguished road

yok yok tamamen panik atak...bunları yaşamayan varmıki burada?birkaç gündür nadirde olss 1-2 vurumlukta olsa beni deli eden çarpıntılar bendede var.nabız normal, tansiyon normal ama arada çarpıyo işte.kalp sıkıntın varsa yol yürüyemezsin, merdiven çıkamazsın, efor sarfedecek işler yapamazsın, göğüs ortasında, sol kolda, sol omuza ce çeneye vuran ağrıların olur.ha bide bunlar varsada illaki kalp hastası değilsin ama çok farklı şekilleri olur.ilaç kullanmıyorsan o korktuğun şeyleri yap
Okunmamış 09-03-2011, 14:37
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Teşekkürler cevap için. Korktuğum şeyleri yapmamı söylerken dışarı çıkmak vs kastediyorsunuz sanırım. Mümkün değil buna cesaret edebilmem şu anda
Okunmamış 09-03-2011, 14:44
T.MERDOĞLU T.MERDOĞLU isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

T.MERDOĞLU is on a distinguished road

hadiii nedenmiş o?yaparsın yaparsın.çık biraz yürüyüş yap, amrkete git, kendine ufak defek şeyler al.bayanmısın bilmiyorum bakmadım profiline evde işler bul kendine birde dua oku bol bol...yaparsın yaparsın istersen yaparsın hepimiz geçtik buralardan güzel kardeşim topla kendini...
Okunmamış 09-03-2011, 15:02
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

bayanım usterlik 12 yasında oglum var. haftalardır onunla yuruyuse bile cıkamadım. esime de ona da azap cektiroyurm sanırım
Okunmamış 09-03-2011, 16:45
güllü89 güllü89 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

güllü89 is on a distinguished road

mrb ycl ablam.... bende ayni senin gibiyim 1 2 aydir. bende birseye sinirlensem ayni senin gibi oluyorum. simdi her halde 6 7 hafta mi oldu. disariya cikmadim. bütün günüm uyumakla ve eve oturmakla geciyor. kemik agrilar cogaldi bu genc yasda. bütün gün kalbimi duyuyorum . carpinitlarda güclü oluyor. her halde bu gidisle kafayi yerim ben. doktora keske gidebilsem... evden 1 dk cikinca ölecegim saniyorum... eve son zamanlarda alistim ya...hayirlisi artik...birinin bir tavsiyesi varsa... köleniz oluyom cevab verinnnn...artik kafayi tam yiyecem ben
Okunmamış 09-03-2011, 18:12
nulgun nulgun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

nulgun is on a distinguished road

Alıntı:
Ycl´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Günlerdir kalbim yetmiyormuş gibi geliyor. Bir şey aniden sinirlensem veya heyecanlansam kalp krizi geçiricem diye korkuyorum çünkü inanılması güç bir çarpıntı başlıyor. Nabzımı ölçtüğümde 100 civarı çok aşırı değil ama vuruşlar inanılmaz şiddetli. Bir de baş dönmesi, saç diplerimde yanıyormuş hissi eklenince panik başlıyor. Panik başladığında bu kez tansiyonum da yükseliyor. Kalp çarpıntısından korktuğum için dışarı çıkamıyorum haftalardır. Bir yerde nefesim kesilip ölüp kalırım diye korkuyorum. Ne kadar aptalca olduğunun farkındayım ama mantığımı yitiriyorum sanki. Dünden beri Atarax şurup alıyorum. Sadece paniğimi durduruyor ama bu paranoyak düşüncelerimi mantıklı hale getiremiyorum.

İşsiz olduğum için doktora da gidemiyorum. Çantamda geçen yıldan kalma Cipralex var ona mı başlasam diye düşündüm ama doktora gitmeden ona da başlayamıyorum. Yaşamak ceza gibi gelmeye başladı. Sık sık tüm bunlar anksiyete değil mi acaba kalp hastası mıyım diye şüpheleniyorum. Geçen yıl sıkı bir kontrolden geçmiştim birşey çıkmamıştı ama, bilmiyorum artık hiçbirşey ((
öncelikle geçmiş olsun bunların hepsini yapar anksiyete hatta daha da neler yapar benimde en büyük korkum nefes alamicam tıkanıcam ve ölücem hepsi geçcek inş ama lütfen bir an önce dr gidin ama korkmayın anksiyete ve panik bozukluğun ne yazıkki yapmadığı bişey yok
Okunmamış 14-03-2011, 20:13
nur35 nur35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

nur35 is on a distinguished road

Alıntı:
güllü89´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
mrb ycl ablam.... bende ayni senin gibiyim 1 2 aydir. bende birseye sinirlensem ayni senin gibi oluyorum. simdi her halde 6 7 hafta mi oldu. disariya cikmadim. bütün günüm uyumakla ve eve oturmakla geciyor. kemik agrilar cogaldi bu genc yasda. bütün gün kalbimi duyuyorum . carpinitlarda güclü oluyor. her halde bu gidisle kafayi yerim ben. doktora keske gidebilsem... evden 1 dk cikinca ölecegim saniyorum... eve son zamanlarda alistim ya...hayirlisi artik...birinin bir tavsiyesi varsa... köleniz oluyom cevab verinnnn...artik kafayi tam yiyecem ben
canım o kadar içten yazmışın ki dayanamadım yazıyım dedim..hani kel dermen bulsa başına sürermiş derler ya bende çok iyi sayılmam ama .istersen özel mesaj at.neler yapacağımıza bi bakalımm
Okunmamış 14-03-2011, 23:26
basari basari isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

basari is on a distinguished road

evet arkadaslar anksiyete zor birsey ben ibadetle huzura ermeye calisiyorum ama evde cok durmakta iyi degil gecen namaz kiliyordum yalnizdim birden bir göruntu hissettim gormedim hissettim bir urperdim anlatamam su sira biraz zorlaniyorum kurs bitti evdeyim sizce ondanmi yaa ben ne yapiyimki simdiii yaa...
Okunmamış 15-03-2011, 11:33
wrr22 wrr22 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

wrr22 is on a distinguished road

Korku, korku, korku, korku hep korku... Dikkat ederseniz kelime aralarında sürekli korkudan bahsediyoruz , beynimizin şu nöron denilen hücreleri arada bir tutukluk yapıyor otonom sinir sistemine yanlış ya da eksik bir sinyal gönderiyor o sinyal neticesi hissettiğimiz bir baş dönmesi, uyuşma, titreme, bacaklarda güçsüzlük, çarpıntı v.s. korku mekanizmasını devreye sokuyor, korku başlayınca da bu belirtilere bazen yenileri eklenerek bazen de var olanlar iyice şiddetlenerek hayatımızı yaşam kalitemizi alt üst ediyor.

Peki sonra ne oluyor?

Ölümün kıyısında kalp krizi, felç, düşme bayılma korkusu yaşayan bizler "Acaba aynı şey tekrar olur mu? Olacak yine olacak eyvah başım dönüyor, çarpıntım var nabzım çok hızlı veya yavaş v.s." şeklindeki aslında normal bir savunma reaksiyonunu, düşünceyi, maalesef bir kısır döngüye, istemeden içinden çıkılmaz bir karmaşaya dönüştürüyoruz.
Zincirleme reaksiyon diyebileceğimiz bu olaylar dizisini başında bir bozukluk ortasında korku sonunda da karmaşa var maalesef gördüğümüz gibi, ilaç belli bir yere kadar yardım edebiliyor bizlere. Hep söylenir ya "Biraz da sende bitiyor" evet gerçekten öyle, az önce
çalıştığım kurumun bahçesine sigara içmeye çıktım sigara bitince dün yaşadığım atak acaba bugün olacak mı diye düşündüm sadece düşündüm ve ayağa kalktığımda başım hafiften dönmeye başladı şu yazıyı yazarken bile hala çenemde hafif bir uyuşma kafamda bir ağırlık var sanki işte olayın bittiği nokta, anksiyete denilen şey o ayağa kalmadan önce "ACABA OLACAK MKI?" sorusu, zinciri bu noktada kırmak aklımıza gelse bile hemen başka şeye kanalize olmak gerekiyor bu noktada kaçmak değil üstüne gitmeden bastırma olmadan başka şey düşünmek şart, beceremezsek gün zehir zıkkım oluyor ve konu başlığımızda değerli arkadaşımızın yazdığı "ANKSİYETE BUNLARI YAPAR MI?" sorusunun cevabı yerini buluyor. YAPAR ARKADAŞIM YAPAR HEM DE DAHA NELER NELER YAPAR.....

Seçenekler Arama
Stil